Kontakty

Prehľad prenosného systému SSD SAMSUNG T5. Samsung Prenosné SSD T5 Review: Top Laptop SSD Externý Solid State SSD 250GB Samsung T5 Drive

Táto recenzia je prenosná vysokorýchlostná kompaktná SSD disk od spoločnosti Samsung.
Pod kapotou:
- 500+ MB / c na čítanie a zápis;
- 500 GB miest;
- Nová pamäť V-NAND;
- USB 3.1 GEN.2 (10GBPS);
- Konektor typu USB
- Schopnosť pripojiť sa k smartfónu
- Šifrovanie dát (AES 256BIT)
- 7,40 x 5,73 x 1,20 cm a 51 g.

Veľmi drahé, veľmi jednoduché, veľmi rýchlo. 500 GB priestoru naplneného rýchlosťou 500 MB / S a vážiacich 50 gramov.
Ak sa zaujímate o to, ako sa dosiahol pokrok v oblasti prenosných skladovacích zariadení, čakám na vás vnútri.
Zároveň sa zaoberáme modernými štandardmi USB, ak je niekto zmätený.

Hit!

Potvrdenie obchodu

Disk, ktorý som si kúpil, keď bol na Flashseile za $ 215, teraz cena je ešte nižšia. Koľko z nich bolo vyplatené - na screenshot objednávky:


Charakteristika

Objem: 500 GB (maximálny možný objem diskov tejto série - 2 TB)
Rýchlosť: Až 540 MB / s čítanie a záznam
Pamäť: TLC V-NAND (64 vrstvy)
Podpora šifrovania: Šifrovanie hardvéru AES algoritmom (Key - 256 bitov)
Rozmery: 7,40 x 5,73 x 1,20 cm
Konektor: USB typ-C
Rozhranie USB: USB 3.1 GEN.2
Prípadový materiál: hliník
Odolnosť proti nárazom: Odol odoláva pádu z dvoch metrov
Hmotnosť: 51 g

Zväzok 500 GB som uvažoval o sebe optimálny: preplatok v porovnaní s verziou 250 GB nie je taká veľká ako zvýšenie objemu. Disk, ale disk na 1TB je už v cene, ako dva až 500, čo už nie je chladné. Áno, a farba diskov väčšieho kontajnera je už čerstvá čierna :)

Balenie

Balený disk v obvyklej kartónovej krabici


Na dolnom konci - informácie o dátume a mieste výroby. Prekvapivo - vyrobené v Kórei.


Vnútri boxu - plastový pevný zásobník s diskom a príslušenstvom.


Zásobník je pokrytý priehľadným vekom, zrejme vytvoriť účinok "lietať som, že som sedel". Vnútri všetkého je na svojom mieste.


Pokyny sú vo výbornom ruštine so zárukou a inými radosťami


Spýtal sa technickú podporu ruskej Samsung o zárukách - povedali "Shish, musíte si kúpiť v Rusku." Takže na tomto disku mám Žiadne záruky. Pýtam sa na medzinárodnú podporu svojho názoru, plus, v takom prípade môže jazdiť a bez kontroly.
Poďme ďalej.
Kompletné šnúrky ležia v samostatných bunkách, šnúry sú dobré. Prvým je typ-A - typ-C, druhý typ-C - typ-C.


Druhý kábel je zrejmý hrubší.


Dĺžka oboch vodičov je 45 cm.
Na každom z drôtov sa nachádza suchý zips na vinutie. Jeden z jej konca je hluchý pripevnený na drôte, ktorý nenechá tento suchý zips stratený.


Skutočná hmotnosť disku:


Hmotnosť čipiek:


Samotný disk vyzerá takto:


Existujú modely rôznych farieb, presnejšie dva: modrá (ako ja) a čierna. V modrej farbe sú mladšie modely vyrobené pre 250 a 500 GB. Kolesá na 1 a 2 TB sú len čierne. Pre môj vkus vyzerá modrý prípad lepšie a škrabance budú menej viditeľné.
Formulár je veľmi rozpoznateľný - ako energetická banka-a Xiaomi.
Na spodnom konci - niektoré informácie na disku:


Na vrchole type-C portu:


V blízkosti portu je LED indikátor aktivity aktivity disku:
- svetlo modré - jedlá podané
- Bliká Blue - Goes Read / Write
- Single Blinks Red - Bezpečne odstránené
Indikátor je pomerne priateľský a oka nie je emitovať.
V dolnom konci - informácie od výrobcu.
Vrcholový pohľad zhora:




Všetko je veľmi stručné a elegantné. Žiadny cinsel.
Trezory na ráfiách odstránené, disk nebude roztrhať vrecká:


Vedľa Power-Bank-AMI:




Vedľa prenosného HDD rovnakého zväzku:




No - s batériami:


V ruke je disk takmer žiadny plsť - veľmi svetlo:

Vybavenie

- disk
- USB kábel TYP-C - USB TYPE-C
- Kábel typu USB - USB typ-A
- Manuálny

Niektoré znalosti USB

V tento moment V oblasti USB, dochádza k pomerne veľa metamorfózy, v dôsledku čoho sa v hlavách nevyhnutne vzniká. A nie posledný príspevok k tomu, že sa obchodníci.
Svetlá budúcnosť je už blízko - jediný konektor na napájanie a spájanie takmer všetkých zariadení k sebe:

Nabite notebook? - Rado sa stalo
- Pripojte monitor do počítača? - jednoduché
- Zdvihnite USB Flash disk alebo prenosný pevný disk? - a môže

A to všetko rýchlo, pohodlné a pohodlné. Ale ako? USB TYPE-C je odpoveďou.


Ale je tu jeden "ale": s takýmto rozdeľovačom funkčnosti, všetky USB typ-C je rovnaké. Ale ďaleko od všetkých kompatibilných a urobte to, čo potrebujete. Ako to? Je čas zistiť.

Hlavné štádiá evolúcie rozhranie USB Dostal som sa do tabuľky:


A existuje niekoľko bodov, ktoré sú pozoruhodné:
1. USB 3.1 GEN.1 - Nie je to nič iné ako premenované za USB 3.0, čo je dokonca na mojej základnej doske 2011. To znamená, že štandard je už starší, ale na niektorých moderné notebooky Close-up jeden je indikovaný on, v nádeji, že prilákať "novinky" neštandardných kupujúcich. Buď vysokorýchlostné flash disky sú hrdo napísané USB 3.1 bez zadania verzie, než môže byť tiež zavádzajúce.
2. Je to B. USB 3.1 GEN.2. Tam bola možnosť spojiť multitasking na USB porte - okrem dvojnásobok zvýšenej rýchlosti prenosu dát, stalo sa, že je možné prenášať vysoké prúd a napätie až do 20V, všetky predchádzajúce normy v tomto ohľade sú oveľa skromnejšie.
3. Prítomnosť konektora Typu c. Neznamená to podporu pre vysokorýchlostné rozhrania USB 3.1. A ešte viac neznamená, že kábel s konektormi typu C je vhodný na nabíjanie notebooku alebo pripojenie periférií pri vysokých rýchlostiach.

Je potrebné vziať do úvahy všetky - a charakteristiky konektora na pripojenom zariadení a vlastnosti spojovacieho kábla.
Čo navigovať? Piktogramy boli vynájdené, že výrobcovia by mali "tetovanie" vedľa konektorov na identifikáciu podporovaných funkcií. Niečo také:

Ss. - znamená super rýchlosť (5 Gbps)
Číselný 10 - USB 3.1 GEN.2 (10 GBPS)
To všetko je zatvorené v podpore batérie Dodávka energie (až 100 W Power cez port)

Ak port podporuje funkčnosť displeja portu, ďalšie zodpovedajúce logo sa zobrazí vedľa:

Ak je port "maximálne" lacné ", už sa stáva port Thunderbolt 3. S zodpovedajúcim označením vo forme blesku a pokročilých funkcií:

A to všetko - s portami USB typu C. A zdá sa, že je pamätať jednoduché, ale jedna vec prísť s, a úplne iná - všetko, aby tieto piktogramy platia. Niekoľko výrobcov zodpovedne sa blíži k tomuto problému a zatiaľ čo nevystupíte do datahitídy na zariadení, nie je ľahké pochopiť, že to nie je ľahké.

Čo robiť? Byť ostražitý a nie si vybrať vzhľad.
Zo mňa je "najnovšia" Rada:
1. Potrebujete "klasické" USB porty na pripojenie flash diskov a pevné disky Rýchlosťou až 5Gbit / s? USB 3.0 (je tiež USB 3.1 gen.1) s konektorom typu.
2. Potrebujete rýchlosti vyššie - až 10 Gbit / s? USB 3.1 Gen.2 je vhodný s konektorom typu A alebo typu C. A konektory a kábel sú originálne gen.2.
3. Potrebujete tiež nabíjanie výkonných zariadení? Potom potrebujete len kábel typu C / Type-C, ktorý podporuje dodávku energie, ako aj podobné konektory na pripojených zariadeniach.
4. Musíte tiež prenášať video na rovnakom kábli? Potom potrebujete rozhranie s podporou DisplayPort alebo už Thunderbolt 3. a príslušný kábel.

Veľa všetkého? A je. A kúpiť na dotykovú čipku s type-c v obchode je plná otravného sklzu: môžete honovať v "modernom" kábel Konektor typu C, ale rýchlosť 480 Mbps (USB 2.0). Čo je viac ako 20-krát nižšie rýchlosť USB 3.1 GEN.2.
Plus, všetko bez analýzy zapisovať na bežné USB 3.0 číslice 3.1 Rozhrania, čo naznačuje najvyššiu rýchlosť, pričom naznačuje, že existuje gen.1.

Veľké plus typu typu C je schopnosť používať symetrický kábel s rovnakými konektormi na oboch stranách - predtým, ako sa čipína nedá urobiť symetrické, pretože zariadenia nemohli rozlíšiť, kde "server" a kde "klient". S vývojom technológií sa tento problém vyrieši: vložte drôt môže byť späť.

Ak máte akékoľvek otázky, napíšte v komentároch, rozumieme. A teraz sa vráťte do nášho SSD.

Vnútorný svet

Podarilo sa mi nájsť fotografie diskusných diskov v prehliadke. S povolením autora pridám fotografiu dosky na oboch stranách:




Základná časť elektroniky na palube - regulátor Asmedia MSATA-to-USB (Asm235cm). Disk MSATA je už pripojený. Na diskovej doske dve 250 GB pamäťové moduly (K9OMGY8H5A)
Tiež je tu modul DRAM NA 512 MB LPDDR3 (K4e4e16-4eesgce).
Hľadal som čip zodpovedný za šifrovanie dát hardvéru. Ukázalo sa, že zrýchlenie kryptografie spĺňa hlavný sSD Controller - MGX S4LN062X01.
Vzhľadom k tomu, že som sa mal dôrazne zaujímať o možnosť Acceleration Aes256 na tomto disku, pod ja som strávil niekoľko testov.
Pre zariadenia s podporou silnej kryptografie je potrebné upozorniť na dovoz. V registri som našiel môj disk model, takže nebudú žiadne problémy s colnicami.


Testy

V systéme Windows to vyzerá takto:

Formátovaný z továrne v exfate.
Emisia Chipgenius:


SSD-Z:

Skontrolujte HDTUNE. Nepozerajte sa na rýchlosť tu, testované prostredníctvom pracovného notebooku s USB 3.1 GEN.1, Rýchlosti budú ďaleko od maxima, bude viditeľné nižšie.





Ako súčasť testov testov som použil 4 rôzne stojany:
1. Starý počítač s rohožou. Gigabajte, ktorý sa objavil v dôstojnosti propagácie USB 3.0 (NEC Controller)
2. Samsung U530 notebook s USB 3.0 (AsMedia 1042 Controller)
3. Laptop ThinkPad. L450.
4. Laptop Dell XPS 15

1. Test na staré stacionárne PC C USB 3.1 GEN.1 (PC asi 7 rokov).


Rýchlosť - dno.

2. Test Samsung U530C cez USB 3.1 Gen.1


Rýchlosť je tak.

3. Test ThinkPad L450 cez USB 3.1 GEN.1


Rýchlosť - Už niečo.

4.1. Skúška Dell cez USB 3.1 gen.1 S pomocou kompletného kábla typu-A - TYP-C



Rýchlosť záznamu:


Rýchlosť čítania ukázala nasledujúci výsledok:


Dôvodom je nízka rýchlosť vstavaného v laptop SSD.. Cieľujem svoje parametre na objednávku pod šípkou

Vnútorná SSD.

4.2. Skúška Dell cez Thunderbolt 3 Pomocou kompletného káblového typu C - TYPE-C



Nahrávanie na disku:


Nečítal si čítanie, pretože to bude identické s vyššie uvedeným meraním - spočívame v strope na vstavanom zaznamenávaní SSD.

Šifrovanie

Plus Samsung T5 je podpora šifrovania hardvéru. Šifrovací algoritmus sa používa vytrvalý - aktuálny štandard de facto a facto - AES. Dĺžka kľúča - 256 bitov. Skvelá voľba.
Navyše je to implementácia hardvéru, že na kryptopreformovanie nie je nutné stráviť zdroje zariadenia, na ktoré je disk pripojený. Nuž, rýchlosť nahrávania na disk by nemala byť veľmi suchá - algoritmus AES je veľmi dobre zrýchlený (na rozdiel od domácej GOST-A). Skontrolovať.
Napríklad som si vzal vysokorýchlostný USB flash disk Sandisk Extreme.. Vytvorila dva oddiely - jeden otvorený, druhý šifrovaný program strmený pomocou BitLocker. Porovnajte Rýchlostný rozdiel s šifrovaním softvéru:


Bez šifrovania
S šifrovaním

Teraz urobím rovnaký test pre nešifrovaný SAMSUNG T5 (Nepozerajte sa na maximálnu rýchlosť - len notebook s nebývalým kontrolórom bol po ruke, pozri to na jeho zmenu):


Výsledok sa však meria so šifrovaným diskom:


Žiadny rozdiel.
Pri načítaní procesora neexistuje aj žiadny významný rozdiel (pozri spojler).

Bez šifrovania
S šifrovaním

S šifrovaným diskom môžete pracovať aj s mobilným zariadením na Android - spustiť program z Trh hry., Zadajte heslo a odomknite disk.

Spolu s Androidom

Disk je priatelia s smartfónmi na Android - Pripojte ho s kompletným káblom typu-C - Type-C a diskom sa zobrazí v štandardnom vodiči, nie je potrebné pristupovať k súborom:

Disk je veľa jedla ako rozdiel od HDD a funguje dobre: \u200b\u200bMôžete skopírovať z disku a na disku, sledujte Fullhd Video priamo z disku - neexistuje žiadny frieze.
Je to vhodné: Vyhodil som všetky návrhy dizajnu na disku a išiel som na služobnú cestu. Zavolali, keď idete, povedzte: "Schéma urýchlene vyšla, je to veľmi potrebné." Získajte svoj SSD, pripojte sa k telefónu a odoslať požadovaný súbor. Z mobilného telefónu.
Ak chcete pracovať s šifrovaným diskom, musíte si stiahnuť aplikáciu z trhu hry. Postup je nasledovný:
Swing - Run - Connect - Zadajte heslo - vidíme v vodiči ako obvykle. Kopírovať tam - späť všetky súbory.


Rýchlosť práce s diskom v tomto režime je obmedzená na 30-33 MB / s, smacks konektor USB 2.0 na telefóne.
S šifrovaním, bez šifrovania je rýchlosť rovnaká:


Môj disk tiež získal s prehrávačom SHANLING M1 v režime OTG. Hudba hrá, nevznikajú žiadne problémy.

Výkon

Výsledkom je taký - ak chcete použiť maximálnu rýchlosť, ktorú Samsung T5 dáva, musíte mať moderný počítač s rýchlym diskom, inteligentný USB radič, USB port Line 3.1 Gen.2 TYP-C ALEBO TUNDERBOLT 3 , V opačnom prípade budete musieť obmedziť maximum už pre disk a pre vašu platformu.

Scenáre pre používanie takéhoto disku pre mňa:
1. Fetiš :)
2. Schopnosť rýchlo preniesť veľké súbory, vrátane multimédií - môžete rýchlo vyhodiť niekoľko čerstvo swap filmov cez víkend, môžete z fotoaparátu vyhodiť z fotoaparátu a pripojiť priamo na disk.
3. veľmi pohodlné pripojenie K telefónu bez akýchkoľvek aplikácií berieme na ceste aspoň dvadsať filmov, pripojíme kábel a kopírujte do telefónu z disku. Pozrieť sa
4. Schopnosť hádzať materiály do telefónu z akčnej komory, a po ich prenesení na tento disk z telefónu. A zadarmo miesto na pamäťovej karte fotoaparátu bez upchávajúceho telefónu.
5. V prípade potreby - bezpečný prenos Citlivé informácie na úkor vysokorýchlostného šifrovania súborov za behu. Šifrovací algoritmus je veľmi spoľahlivý.

Zároveň máme z ďalších bodov okrem rýchlosti:
1. Okamžitá odozva bez Friezov v dôsledku propagačných dosiek, ako na prenosnom HDD
2. Korešpondencia sľubovanej rýchlosti
3. Schopnosť mať vždy disk so sebou extrémne nízkou hmotnosťou
4. Schopnosť pracovať s diskom na hmotnosti, keď visí na svojom vlastnom drôte. S HDD takéto vtipy nie sú dobré
5. Jednorazová čipka s mobilným telefónom
6. Ak sa niečo stane s regulátorom disku, môžete rozobrať a získať MSATA disk a nestratiť údaje (ak nebol samozrejme disk nezberovaný)
7. Vzhľad a hmotnosť.

Minusy:
1. Vysoká cena
2. Zahrnuté sú ťažké káble. Porovnajte podľa hmotnosti s samotným diskom :) Ale rýchlosť vytiahne
3. Žiadny kryt v súprave - prispôsobený prípad slúchadiel v tomto prípade
4. Žiadna záruka
5. Veľmi vysoká cena

No, nezjavujúci plus - Mikhalkov ani rubľ z tohto disku nedostal vo forme "dane z prázdnych miest".

Mám v pláne kúpiť +20. Pridať do obľúbených Páči sa mi recenzia +41 +62

S novým prenosným SSD T5 Samsung T5, výrobca korigoval jednu z najvýznamnejších nevýhodou predchádzajúceho modelu, teraz prenos dát prechádza cez rozhranie USB 3.1 Gen2. Malo by sa poskytnúť výrazne vyššie priepustnosť. Bude zaujímavé vidieť, ako sa 2-TB disk ukáže v praxi.

Po prvom modeli bola tretia publikovaná a teraz piata. Táto sekvencia si vybrala SAMSUNG pre svoje externé SSD. Prvá jednotka sa stala, potom bola vydaná posledná jar. Teraz prenosný SSD T5 vstúpil na naše skúšobné laboratórium, ktoré je veľmi podobné predchodcovi, ale funguje na aktualizovanom štandarde prenosu údajov.

Okrem toho, s prenosným SSD T5, výrobca prepínal na najnovšiu úroveň pamäte TLC V-NAND. Nová generácia sa spolieha na 64 vrstvách pamäte, zatiaľ čo T3 používa 48 vrstiev. Výsledkom je, že v predchádzajúcej oblasti môžete nainštalovať oveľa väčšiu pamäť. Avšak, táto možnosť spoločnosti Samsung nepoužila, skladovacia kapacita sa nezmenil.

Podobne ako predchodca, prenosný SSD T5 je k dispozícii v štyroch rôzne verzie Kapacity. Najvyšší model má kapacitu 2 TB, tri ďalšie možnosti - 1 TB, 500 a 250 GB. V súlade s tým je cenová variácia tiež veľmi významná, z 849 eur do 139 eur. Priemerné modely sú 429 a 229 eur. Bohužiaľ, v Rusku sa pohony ešte neobjavili. Je celkom možné prevziať výskyt viac najvýznamnejších verzií T5 kvôli novej pamäti V-NAND, ale cena bude určite preložená.

SAMSUNG T5 CASE

Ak bol T1 dodaný v plastovom puzdre, pričom aktualizovaný model T3 sa všetko zmenilo, väčšina puzdra začala byť vyrobená z hliníka. V prípade T5 je ukončený prechod na ľahký kov, Samsung si vybral všetky kovové puzdro. Hmotnosť pohonu je 51 g, rozmery - 74 x 57,3 x 10,5 mm, takže takýto SSD sa dá ľahko nosiť v vrecku džínsov. V porovnaní s priamym predchodcom T5 to bolo trochu už, ale rozdiel sa nedosiahne ani 1 mm.

Prípad je k dispozícii v dvoch verziách: čierna a modrá. Ale voľba nie je možné nazvať úplne zadarmo. Modely s menšou kapacitou 250 a 500 GB sú k dispozícii v modrej farbe a dve high-end verzie - v čiernej farbe.

Pokiaľ ide o pripojenie, môžete použiť iba rozhranie typu C, nič iné neposkytuje ani žiadnu jednotku Samsung T5. Nebolo pridané, že malá LED dióda, ktorá signalizuje prevádzku disku.

Ak plánujete nosiť 2 TB s vami vo vrecku, potom by ste mali venovať pozornosť Samsung T5. Podľa Samsung, pohon odoláva pádu z výšky 2 m, hoci všetko závisí od povrchu tu - ale všetky kovové puzdro bude pravdepodobne trpieť.

Samsung T5 Software

V prípade T3 bol softvér zaznamenaný na SSD. Samsung to prepracoval, ale základné funkcie zostali rovnaké: nástroj môže čítať špecifikácie jednotky, aktualizovať firmvér a nastavenie šifrovania. Ten sa vykonáva podľa bitového štandardu AE / 256. Rovnako ako v prípade predchodcu, Android aplikácia je k dispozícii.

Samsung T5 výkon

V konečnom dôsledku to všetko závisí od výkonu. Zvýšilo sa v porovnaní s predchodcom, ktorý nie je prekvapujúci. Ale dôvod tu nie je v technológii skladovania údajov, ale v protokole pripojenia. V čase oznámenia prenosného SSD T3 bolo jasné, že USB 3.1 GEN1 by bol "Bottleneck" - Boli otázky, prečo sa Samsung neprešlo na štandard Gen2?

V našom SAMSUNG Prenosné testy SSD T5 ukázali dobrý výkonzodpovedajúca nárokovanej úrovni Samsung. Na čítanie sme dostali viac ako 500 MB / s, a na zázname, kompaktný SSD ukázal dobré výsledky. V testoch ATTO a CHRYSTALDISKMARKU, postupná rýchlosť nahrávania dosiahla 500 MB / s, ale ako SSD sme dostali iný obraz.

Je tiež jasné, že výkon s malými súbormi je výrazne nižší ako konzistentná prenosová rýchlosť. Zároveň Samsung T5 veľmi rýchlo dosiahne maximálnu rýchlosť. Už s 64-kb blokmi, dostaneme rýchlosť čítania a písania 500 MB / s.

Záver

V minulom roku vyšiel predošlá verzia Samsung Prenosný SSD T3 Drive, potom, čo sa porozprávali o "ručnej brzde" vo forme rozhrania GEN1 USB 3.1. Samsung teraz pridal rýchlosti s rozhraním GEN2 GEN2 USB 3.1, takže výkon T5 sa ukázal byť celkom na úrovni. Takýto pokrok nemôže byť nazývaný revolučný, ale v tomto prípade nevidíme nič zlé.

Prípad je stále kompaktný a pohodlný, kvalita nespôsobuje sťažnosti. Samsung si vybral dizajn s pevným kovom, ktorý sa tiež zlepšuje celkový dojem. Takže T5 sa stane vynikajúcou voľbou, ak potrebujete preniesť veľké množstvá dát. Softvérové \u200b\u200bšifrovanie ponúkané spoločnosťou Samsung je užitočné.

Technicky Samsung používa moderná pamäť TLC V-NAND so 64 vrstvami. Výkon je vo veľmi hodnom úrovni. S konzistentným čítaním a nahrávaním sme dostali viac ako 500 MB / s. Okrem toho T5 ukazuje presvedčivý výkon pri práci s malými súbormi - rýchlo sa zvyšuje.

Všeobecne platí, že Samsung prenosný SSD T5 sa môže nazývať mobilný SSD prvej triedy. Konštrukcia skladovacieho zariadenia je kompaktná, výkon je celkom slušný. To všetko vám umožní poskytnúť ocenenie "vynikajúce železo".

Výhody spoločnosti Samsung Prenosné SSD T5:

Nevýhody SAMSUNG Prenosné SSD T5:

  • Vysoká cena


Moje skúsenosti s používaním externých diskov sa začali v škole s bulharským 5,25-palcovým disketom, zakúpeným v družstevnom obchode v čase, keď som ešte nebol osobný počítač. Presnejšie, on bol, ale môj, aj keď značkové ZX Spectrum nemalo disk. Bola to príležitosť dotknúť sa sveta vysoké technológie Koncom 80. rokov a emócií súvisiacich s týmto nákupom si pamätám. Nabudúce som zažil rovnaký silný emocionálny šok, keď moje narodeniny priatelia prezentovali prvý USB flash disk v mojom živote. Bolo to asi 2004 a jeho kontajner bol 128 megabajtov. A tu v tejto dlhej histórii prišla ďalšia etapa - prvá známosť s novou generáciou dátových nosičov je externým objemom SSD 1 terabajt. Ktorý ovplyvňuje predstavivosť s rozmermi, rýchlosť prenosu dát a možnosti používania s počítačmi, smartfónmi a televízormi.

Moje skúsenosti s používaním externých diskov sa začali v škole s bulharským 5,25-palcovým disketom, zakúpeným v družstevnom obchode v čase, keď som ešte nemal žiadny osobný počítač. Presnejšie, on bol, ale môj, aj keď značkové ZX Spectrum nemalo disk. Bola to príležitosť dotknúť sa sveta vysokých technológií koncom 80. rokov a emócií spojených s týmto nákupom, spomínam si doteraz. Nabudúce som zažil rovnaký silný emocionálny šok, keď moje narodeniny priatelia prezentovali prvý USB flash disk v mojom živote. Bolo to asi 2004 a jeho kontajner bol 128 megabajtov. A tu v tejto dlhej histórii prišla ďalšia etapa - prvá známosť s novou generáciou dátových nosičov je externým objemom SSD 1 terabajt. Ktorý ovplyvňuje predstavivosť s rozmermi, rýchlosť prenosu dát a možnosti používania s počítačmi, smartfónmi a televízormi.

Čo je to?

O prínosoch jednotiek s pevným štátom (SSD) sú už známe. Sú menej a jednoduchšie ako tradičné pevné disky. Majú veľa prístupovej rýchlosti. Vďaka tomu, napríklad, taká trieda zariadení sa objavila ako ultrabooks - všetky moderné tenké notebooky Použite SSD. Z nevýhod možno nazvať len vyššiu cenu a teoreticky konečný počet prepisovacích cyklov, ktoré sú schopné odolať položiek používaným pamäťou NAND. V praxi som nikdy nepočul, že niekto narazil na tento problém. Ako ho nepoužíva, keď používate rovnakú pamäť NAND v konvenčných USB flash diskoch. Často sú SSD dokonca relatívne malé objemy inštalované v starej notebooky, aby sa dosiahli zvýšenie produktivity a zníženie rýchlosti načítania umiestnením na ne systémové súbory. V posledných rokoch 15 sme všetci čakali na vzhľad externých jednotiek SSD za rozumnú cenu a zdá sa, že tentoraz prišiel. Samsung T5 je tretia séria externých SSD výrobcu (prvýkrát SSD pomocou tejto technológie V-NAND bola oznámená len pred 4 rokmi). S každou novou sériou rástli ich rýchlosť čítania / zápisu. Séria pozostáva zo štyroch modifikácií jednotiek s kapacitou 250 a 500 gigabajtov (sú uzavreté v modrom telese) a kapacitu 1 a 2 terabajt (tieto sú charakterizované prísnym čiernym).

Čo je súčasťou Samsung T5



V poli s pohonom sú okrem dokumentov dva USB káble. Jeden - pripojenie k počítaču, druhý do smartfónu s konektorom USB-C. Na jednej strane nastane "publikovaná" otázka - čo robiť s smartfónmi so štandardným konektorom MicroUSB? Na druhej - v smartphony USB-C Používa sa na druhý rok, takmer všetky vlajkové lode tohto roka s ním a kupujúci takejto pohonu je nepravdepodobné, že by sa použili na používanie staršieho alebo jednoduchšieho smartfónu so starým hniezdom.

Ako malé sú rozmery

Samsung T5 váži iba 51 gramov s rozmermi 57x74x11 milimetrov. Tu pre porovnanie svojej veľkosti vedľa nie je najväčší externý 2,5-palcový hdd. Je nižšia ako vizitka alebo kreditná karta.

Umožňuje ochranu údajov?

Prístup k údajom na jednotke SSD môže byť heslo je chránené. Aplikácia pre PC a Mac je spočiatku v pamäti disku. Existuje ďalšia verzia pre Android smartphony. Všetko, čo je schopná vykonať túto aplikáciu, je oprávnenie používateľa a v prípade potreby ho zmeniť alebo vypnúť. Bez hesla je k dispozícii iba časť s distribúciami prenosných SSD aplikácie SAMSUNG. A všetky údaje, podľa výrobcu šifrovať AES s 256-bitovým kľúčom. Takto vyzerá práca s aplikáciou pre OS X:





A tak - aplikácia pre Android (množstvo dostupných dostupných sa nezobrazí. miesto na diskuinak všetko rovnaké):


Spočiatku je disk naformátovaný v FAT32. Ak potrebujete kopírovať veľké súbory (napríklad filmy v 4K, ktorých hlasitosť sa vypočíta v gigabajtoch), potom budete musieť preformátovať prostriedky operačný systém V NTFS alebo (ak máte Mac a máte v pláne používať jednotku na archivovanie dát pomocou časového stroja) do špeciálneho rozšíreného formátu systému Mac. Mimochodom, formátovanie disku môže byť použitý s pomocou smartfónu Android, ale v tomto prípade bude FAT32 bez možností.


Najmä pre maskódvy: s časovým strojom všetko funguje dobre:

Ako rýchlo sú súbory kopírované?

Výrobca vyhlasuje rýchlosti až 540 megabajtov za sekundu. V praxi môžete očakávať príklad ukazovateľa v gigabajte za 2 sekundy. Napríklad, 7-gigabajtový súbor kopírovaný 15 sekúnd.

V syntetickom teste sa indikátory čítania a záznamu mierne prekročili úroveň 400 megabajtov za sekundu. V praxi môžete úplne napáliť terabay disk asi 17-20 minút.

Otázka Cena

Samozrejme, že nákup externých jednotiek SSD s kontajnerom v terabajtoch stále nie je lacné. Mladšie modely však už plne dosiahli úroveň masového trhu a 250-gigabajtovú verziu stojí menej ako 4000 hrivien, a 500-gigabyte jeden a pol krátkodobé. Vysvetliť kanvicu na prstoch, ktoré máte na mysli tieto gigabajty tu je komparatívny stôl. Samozrejme, musíte pochopiť, že tieto údaje sú relatívne, ale umožňujú vám pochopiť celkový obraz. Rovnakým spôsobom v praxi nedostanete čistý 500 gigabajtov. Na tomto mieste mi chýbajú všetky tieto nudné diskusie o tom, že v 1 GIGABYTE vlastne 1024 megabajtov, a nie 1000. A časť pamäte je obsadená softvérom a údajmi umiestnenými výrobcom. V reálnom živote, len málo ľudí venovať pozornosť tomu, hoci vo výpočtoch existuje určitý dohovor. A to je všetko o tom, že stojí za to vedieť.

Porovnanie externých SSD. samsung Series T5.
4K-video Fullhd video fotografia cena
2 tb 690 hodín 1230 hodín 680 000 kusov 23 999 UAH
1 tb 340 hodín 610 hodín 340 000 kusov 11 999 UAH
500 GB 170 hodín 300 hodín 170 000 kusov 5 999 UAH
250 GB 80 hodín 150 hodín 80 000 kusov 3,899 UAH

Kto môže použiť takýto pohon

Sme čoraz častejšie čelia potrebe udržať obrovské množstvo osobných informácií a túžbu neustále ju mať po ruke. Pamätajte si, koľko fotografií a videí strieľate smartphone. A pamäť telefónov nie je úplne guma. Preto môže byť takáto miniatúrna a rýchla pohon užitočná ako v domáce použitie (Foto archívy, pravidelné zálohy) av odborných aktivitách. Aké sú fotografi a video bloky! A pridajte k tomuto streľbe drones a všetky tieto nové 360-stupňové obrázky a rovnaké 360-stupňové video! Pamäťové karty budú naplnené veľmi rýchlo. A musíte ich rýchlo oslobodiť. Zároveň je mimoriadne žiaduce robiť bez notebooku, ktorý urobil všetko v telefóne. Pre profesionálneho fotografa, ktorý pozná nielen peniaze, ale aj hmotnosť turistického batohu s stále rastúcim počtom všetkých týchto objektívov a príslušenstva, zmena vonkajšie tvrdé Disk na miniatúrnom externom SSD rovnakého objemu bude celkom rozumný scenár. A tam sú servisní inžinieri, ktorí cestujú na zákazníkov, aby aktualizovali softvér (Ahoj, základné stanice Operátorov mobilná komunikáciaktorí sú desiatky tisíc v celej krajine).

V suchom zvyšku

V posledných rokoch sme žili v očakávaní bodu obratu, keď SSD disky môžu nahradiť HDD. V notebookoch sa to stalo pred niekoľkými rokmi, teraz je čas ísť do externej miniatúry a rýchlosti SSD. Okrem toho sa v uplynulých rokoch zmenili naše smartfóny veľmi veľa, keď dostali počítačový výkon, ako aj komory, ktorých schopnosti neprestanú obdivovať a umožniť odmietnuť bežným používateľom z digitálneho fotoaparátu. Dá sa povedať, že čas externého SSD už prišiel a je celkom možné starať sa o nich (dobre, alebo aspoň začať písať listy St. Nicholas) a kúpiť. A seba, a priatelia, kolegovia a príbuzní ako darček. Pre svoje schopnosti, malé veľkosti, ľahká hmotnosť, vysoká rýchlosť (Gigabyte za 2 sekundy, pamätajte?), Ako aj na popularizáciu technológie, prijímacie pohony SAMSUNG T5 dostávajú naše redakčné ocenenie "odporúčame".

3 dôvody na nákup SSD-Drive Samsung T5

  • potrebujete jednoduchý, malý a rýchly externý disk
  • potreba pripojiť sa k smartfónu je kritická
  • univerzálny darček k narodeninám alebo blížiaci sa nový rok / Vianoce

2 dôvody, prečo si nekúpiť SSD-Drive Samsung T5

  • starý USB Flash disk úplne pokrýva vašu potrebu externého disku
  • gigabajtové náklady pre vás je kritickým faktorom

Pripravený pracovať kedykoľvek a kdekoľvek

Vezmite si s vami všetky súbory pre vašu prácu a zábavu. Prenosná jednotka SSD T5 vám poskytne jednoduchý a efektívny prístup k vášmu poľu data a môžete si kedykoľvek a kdekoľvek ľahko a rýchlo, dokonca aj "na cestách" Vezmite si svoje dokumenty s vami, veľkými obrázkami s vysokým rozlíšením alebo viditeľné a pracovať s nimi na ceste.

Pripravený pracovať kedykoľvek a kdekoľvek

Vezmite si s vami všetky súbory pre vašu prácu a zábavu. Prenosná jednotka SSD T5 vám poskytne jednoduchý a efektívny prístup k vášmu poľu data a môžete si kedykoľvek a kdekoľvek ľahko a rýchlo, dokonca aj "na cestách" Vezmite si svoje dokumenty s vami, veľkými obrázkami s vysokým rozlíšením alebo viditeľné a pracovať s nimi na ceste.

Pripravený pracovať kedykoľvek a kdekoľvek

Vezmite si s vami všetky súbory pre vašu prácu a zábavu. Prenosná jednotka SSD T5 vám poskytne jednoduchý a efektívny prístup k vášmu poľu data a môžete si kedykoľvek a kdekoľvek ľahko a rýchlo, dokonca aj "na cestách" Vezmite si svoje dokumenty s vami, veľkými obrázkami s vysokým rozlíšením alebo viditeľné a pracovať s nimi na ceste.

Pripravený pracovať kedykoľvek a kdekoľvek

Vezmite si s vami všetky súbory pre vašu prácu a zábavu. Prenosná jednotka SSD T5 vám poskytne jednoduchý a efektívny prístup k vášmu poľu data a môžete si kedykoľvek a kdekoľvek ľahko a rýchlo, dokonca aj "na cestách" Vezmite si svoje dokumenty s vami, veľkými obrázkami s vysokým rozlíšením alebo viditeľné a pracovať s nimi na ceste.

  • * Samsung Electronics nezodpovedá za škody, vrátane straty údajov alebo iných informácií uložených na produktoch. samsung. Elektronika, ako aj strata ziskov, ktoré môže užívateľ trpieť.
  • Elektronika Samsung nezodpovedá za škody, vrátane straty údajov alebo iných informácií uložených na výrobkoch spoločnosti Samsung Electronics, ako aj strata ziskov, ktoré môže užívateľ trpieť.
  • Elektronika Samsung nezodpovedá za škody, vrátane straty údajov alebo iných informácií uložených na výrobkoch spoločnosti Samsung Electronics, ako aj strata ziskov, ktoré môže užívateľ trpieť.
  • Elektronika Samsung nezodpovedá za škody, vrátane straty údajov alebo iných informácií uložených na výrobkoch spoločnosti Samsung Electronics, ako aj strata ziskov, ktoré môže užívateľ trpieť.

Niekedy je potrebný disk na prenos veľkých množstiev údajov medzi rôznymi systémami. A obtiažnosť voľby vznikajú: HDD nie je vždy asistentkou kvôli hmotnosti, rozmery, rýchlosť a zraniteľnosť voči fyzickej námahe, USB flash disky väčšie ako 128 GB sú zvyčajne porovnateľné s externým sSD modelyA posledné z týchto nedostatkov sú bez, hoci ich cena zabezpečí všetko. Ale potom je výber už nabitá.

EXTERNÝCH 500 GB SAMSUNG T5 SOLID STAVY STAVY STAVY STAVY bol na testovaní, ktorý sa predáva v domácom maloobchode za cenu ~ 12 000 rubľov. Ako zaujímavý je v praxi? Pokúsime sa nájsť odpoveď na túto otázku.

Malé predsivo-MakeChast

Ako prax ukazuje, nie všetci používatelia sú orientovaní v nuans rozhrania USB a samotní výrobcovia dokončili dodatočne nad zapletením. Preto pred pokračovaním s posúdením pohonu budeme vykonávať malú Libez.

Po prvé, musíte zistiť verzie rozhrania USB:

  • USB 2.0 - už zastarané, ale stále prítomné základné dosky Desktopové počítače a notebooky (často len vo forme vnútorných konektorov topánok, ku ktorým ešte potrebujete pripojiť "pigtaily" s konektormi), poskytuje rýchlosť prenosu dát na 480 Mbps (v skutočnosti - niečo asi 40 MB / s);
  • USB 3.0 je modernejšia verzia, ktorá vám dáva možnosť prenášať dáta rýchlosťou až 5 GB / s (podľa skutočnosti - približne 400 MB / s), prístavy tohto rozhrania nájdete v ohromnej väčšine prúdu Ks a notebooky / netbooky;
  • USB 3.1 je ešte modernejšia verzia USB, až do minulého roka minulého roka sa rýchlosť prenosu údajov zdvojnásobila na 10 Gbps (v skutočnosti - o niečo viac ako 800 MB / s);
  • USB 3.2 - Oficiálne vydanie sa uskutočnilo v septembri minulého roka, v živote je to stále prakticky nereálne v živote, je tiež sľúbené, že sľubuje ďalšie zdvojnásobenie - až 20 Gbit / s.

Zdá sa, že je to jednoduché? Takže nie. Po objavení USB 3.1 bolo oznámené, USB implementátorské fórum (v podstate kombinácii rôznych spoločností ako Apple, HP, Intel, Microsoft, Renesas Electronics a niekoľko ďalších vývojárov a výrobcov) premenovanie USB 3.0 na USB 3.1. A pre ich rozdiel na otočení, prefix "gen 1" (pre premenované USB 3.0) a "gen 2" (pre nové USB 3.1).

Táto skutočnosť okamžite použila niektoré spoločnosti na prepustenie nových a reissue starých riešení na logike USB 3.0 (pre to je lacnejšie), pretože obyčajní bežní používatelia sa ukázali, že nie sú pripravené na takéto zameranie. Čo povedať, či množstvo spoločností v ich interných štítkoch, a dokonca konečné produkty pre užívateľov stále používajú označenie "USB 3.0", pretože je to tak jednoduchšie.

Ďalším momentom sú typy konektorov. Takéto je v súčasnosti tri: USB typu A, USB typ Micro-B a USB typ C. Prvá a tretia sa nachádzajú na mnohých základných doskách (vrátane mobilných zariadení) a druhá na niektorých externé pohony a dokovacie stanice.

Z nejakého dôvodu sa počet užívateľov (možno kvôli novinke) vyvinuli chybný stereotyp, že "typ C" je USB 3.1 GEN2. Ale toto je v zásade nesprávny: Dokonca aj USB 2.0 môže byť chytený v tomto dizajne (na rovnakom AliExpress, takéto káble sa nachádzajú na predaji), neexistujú žiadne obmedzenia. Tu, napríklad, panel zadného rozhrania matky asusové dosky ROG STRIX X470-F GAMING, ktorých prehľad bol zverejnený druhý deň:

Tu sú oboje pravidelné USB 3.1 Gen2 je len obvyklý typ A (červené porty) a jediný typ C je len jeden zo šiestich USB 3.1 gen1.

Nasledujú súťaž USB flash diskov a externých modelov SSD. Ideologicky, prvá a druhá sú pohony na pamäti Flash. Ale to je SSD, ktorá zvyčajne používa pokročilejšie hardvérové \u200b\u200bplatformy: viac vysokorýchlostných regulátorov, firmvér s vyvinuté algoritmy pre prácu s pamäťou Flash, flash pamäť sám často vyššia kvalita kvality.

Zvyčajná hardvérová platforma SSD prijíma implementáciu inteligentných atribútov a schopnosti sledovať aktuálny stav ukladania a niekedy aj teplotu. Hoci existuje veľa závisí od "správnosti rúk" na tvorcovi konkrétnej SSD:

  • Sám, regulátor nesmie obsahovať monitorovanie teploty teploty a zahŕňa chudobný inteligentný (HI PHON S11);
  • kvôli nesprávne nastavenie Alebo staroveku USB-SATA Converter nemusí prejsť príkazom orezania potrebným mnohými jednotkami na udržanie plnej rýchlosti (ak hovoríte o NTFS, pre systém súborov ExFAT v systémoch podpory systému Windows nie je doteraz);
  • Niekedy môže byť typ pohonu (HDD alebo SSD) neplatný v firmvéri mikroobvodov, čo môže viesť k štandardnému defragmentácii na operačnom systéme na takomto zariadení.

S ohľadom na posledné dve položky - "utieklo HI" Silicon Power Portable SSD Bolt B80, ktorý aspoň niektoré zo strán vydaných obsahuje obe tieto nedostatky.

Konštruktívne externé SSD je však zvyčajne postavený podľa "USB-SATA rozhrania Chip-Converter Chip-Converter plus pravidelnú hardvérovú platformu SSD". Inými slovami, vo vnútri prípadu umiestneného vytlačená obvodová doska-Parter s regulátorom konvertora, v ktorom je vložená obvyklá SSD MSATA alebo M.2, alebo jednoprotivá doska s plošnými spojmi, ktorá nesie všetky vyššie uvedené.

V dôsledku toho je externý SSD väčší ako pravidelný USB flash disk a často sa pripája cez prídavný kábel. Preto jednoznačná odpoveď na otázku je, že lepšie - USB flash disk alebo externý SSD, nie a v blízkej budúcnosti sa nepredpokladá.

Samsung T5 Review

V tomto pravíku sú k dispozícii štyri možnosti: 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB. Rozhranie správy so systémom - USB 3.1 GEN 2. Úroveň rýchlosti nie je špecifikovaná, iba "rýchlosť prenosu dát je až 540 MB / s."

Fyzická výkonnosť - kovový puzdro s rozmermi 74,0 x 57,3 x 10,5 mm. Farba puzdra závisí od objemu: Dve mladšie možnosti sú natreté modrou farbou, dvaja seniori - čierna. Zvýšená mechanická stabilita pohonu je vyhlásená: Samsung T5 musí odolať poklesu z výšky až dvoch metrov. Zároveň neexistuje ochrana proti vlhkosti.

Balenie a vybavenie

Prieskum Hero je dodávaný vo veľkom tesniacim boxe, vo vnútri, v ktorom je investovaný do špeciálnej "dvojpodlažnej" formy plastu, kde sa okrem samotného zariadenia umiestnia dve ďalšie káble rozhrania. Okrem toho je v krabici ukrytá informačná brožúra.

Oba káble vykonávajú rovnakú úlohu, jednoducho určené pre rôzne typy konektorov: USB typu C USB TYP C a USB TYP CZB TYPY A. Týmto spôsobom Samsung s prihliadnutím na moment, ktorý nie všetci používatelia majú USB typ C (a taký, zatiaľ ) A na ich základných doskách implementuje len USB typ A.

Vizuálna kontrola

Pohon je vyrobený v kovovom puzdre, ktoré sú rozmery 74,0 x 57,3 x 10,5 mm. Hmotnosť SSD, ako tvrdenia SAMSUNG, je 51 g (nie je možné skontrolovať toto číslo). V skrini nie je žiadny akútny uhol: je zaoblený na bokoch, tváre sú roly. Uskutočňuje sa minimalizovať možné riziká, napríklad odevy tkanivové prestávky pri nosení zariadenia vo vrecku.

Na jednom konci je umiestnený uSB vstup Typ C a skrytá LED dióda, ktorá bliká modrá pri práci a bliká raz červená, keď je možné vypnúť, číslo modelu, maximálna úroveň spotreby energie je vytlačená na strane druhej. sériové číslo a objem. Mimochodom, koncové zástrčky sú vyrobené z plastu.

Ak chcete rozobrať, je potrebné ušetriť nálepky od konca prípadu: Zo koncovej strany s označením sa ukázalo, že sa odstráni samotná zátka, ale zo strany konektora, skrútenie dvoch skrutiek vám umožní odstrániť vnútorný dizajn.

Na oboch stranách, pohon pokrýva tepelné rozhranie, ktoré sa s kovovou časťou puzdra takmer neotvorí.

Značenie MZBLN500HAJQ nič nehovorí, ale Samsung S4LN062x01, Samsung K90MGY8H5A a Samsung K4E4E16 4EESGCE sú celkom zodpovedné za otázku, ktorá pred sebou: Samsung MGX regulátor, 64-vrstvový TLC 3D V-NAND SAMSUNG a 512 MB Nízky výkon DDR3 SAMSUNG 850 EVO vo svojej tretej reinkarnácii, vyrobené v faktore MSATA.

Celkový objem pole flash pamäte je 512 GB. Časť Je štandardne zvýraznený v skrytej rezerve a objem je špecifikovaný v desatinnom systéme (1 GB sa používa na označenie objemu 1 000 000 000, a nie 1,073,741,824 bajtov). Preto je v skutočnosti, užívateľ je k dispozícii len asi 465 GB, zostávajúci objem sa používa na zvýšenie rýchlosti pohonu, aby sa vyrovnali opotrebenie, ako záložný bazén na výmenu neúspešných pamäťových buniek a iných potrieb služieb.

Pohon s pevným stavom je nastavený na dosku adaptéra na báze ASMEDIA ASM235CM regulátora.

A ako vidíme, vývojári boli bezpečne, nastavili reťazec troch kondenzátorov s kapacitou 100 μf, ktorý akumuluje náboj a tým slúži ako bezpečnostná sieťovina v prípade neočakávaného vypnutia (užívateľ vytiahol disk z USB port bez prijatia štandardná funkcia "Extrakt") - tento poplatok by mal stačiť na správne uloženie tabuľky relé.

Samsung T5 je priamy dedič na Samsung T3, hlavné rozdiely sú dva: prechod z 48-vrstvy na 64-vrstvových kryštáloch TLC 3D V-NAND a regulátor snímača podpora USB 3,1 gen2 (SAMSUNG T3, ASMEDIA ASM1153). Prvá sleduje úplne prozaický cieľ zníženia nákladov vo výrobe. Druhý je skôr obrazový komponent. Faktom je, že samotný disk je stále SATA riešením, a preto prechod z Gen1 do Gen2 významný zisk rýchlosti jednoducho nedá.



Páči sa vám článok? Zdieľaj to