Контакти

Забезпечення безпечної роботи в Інтернеті презентація. Презентація до класної години: "Інформаційна безпека в Інтернеті". Дякую за увагу




















Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Розробка уроку з інформатики для 7-х класів розрахована на одну годину

В даний час, у зв'язку з переходом на нові стандарти освіти, та тими вимогами, які висуває суспільство освіті в цілому, та організації освітнього процесу, зокрема, неможливо уявити роботу сучасного вчителя без застосування комп'ютерних технологій.

Всесвітня мережа Інтернет, а також використання різних текстових програм та графічних редакторів дають вчителеві майже необмежені можливості до творчості, самореалізації та найефективнішої організації навчального процесу.

В інформаційному суспільстві свідомість значимості проблеми безпеки дітей в Інтернеті, що навчаються, та її вирішення для майбутнього суспільства та освіти необхідно формувати в урочній діяльності шкільних курсів, включаючи курс “Інформатика та ІКТ” з використанням усіх педагогічних технологій. Акцент у курсі необхідно робити на актуальності даної теми та постійний самоконтроль учнів у їхній подальшій самостійній діяльності

Цілі уроку: Методична:показати актуальність цієї теми

  • Навчальна:
  • навчання інформаційної безпеки в Інтернеті
  • Виховна:
  • розвиток самоконтролю учнів та виховання уважного ставлення до інформаційних ресурсів

    Завдання уроку:

    • Ознайомити уч-ся з потенційними загрозами, які можуть зустрітися під час роботи у мережі Інтернет і навчити уникати їх;
    • Формування навичок поведінки в інформаційному суспільстві з метою забезпечення інформаційної безпеки та освоїти практичні навички роботи в мережі Інтернет
    • Відпрацювання навичок та умінь: порівняння інформації, критичного аналізу; виділення основних думок та грамотного їх виклад; сприйняття та засвоєння почутого;
    • Розширення кругозору учнів
    • Формування інформаційної культури

    Оснащення та методичне забезпечення уроку:

    • Комп'ютерний клас, підключений до Internet;
    • АРМ вчителя,
    • Дошка.

    Хід уроку

    1. Організаційний момент. Постановка задачі.

    2. Значення Інтернет.

    Вчитель: Хлопці, в Інтернеті можна знайти інформацію для реферату або курсової, послухати улюблену мелодію, купити книгу, що сподобалася, або обговорити гарячу тему на численних форумах. Інтернет може бути чудовим та корисним засобом для навчання, відпочинку чи спілкування з друзями.

    Але мережа Інтернет приховує загрози.

    3. Найпоширеніші загрози при роботі в Інтернеті:

    Вчитель: Давайте розіб'ємось на групи і кожна група подумає та назве небезпеки, які нас чекають в Інтернеті.

    (діти подумавши, називають погрози. Вся інформація відкривається у презентації)

    Загроза зараження шкідливим програмним забезпеченням. Для поширення шкідливого програмного забезпечення та проникнення в комп'ютери використовується пошта, компакт-диски, дискети та інші змінні носії, або завантажені з Інтернету файли. Ці методи часто використовується хакерами поширення троянських вірусів;

    Доступ до небажаного вмісту. Це насильство, наркотики, сторінки, що підштовхують до самогубств, відмови від прийому їжі, вбивств, сторінки з націоналістичною ідеологією. Незалежно від бажання користувача, на багатьох сайтах відображаються спливаючі вікна, що містять таку інформацію;

    Контакти з незнайомими людьми за допомогою чату або електронної пошти. Дедалі частіше зловмисники використовують ці канали для того, щоб змусити дітей видати особисту інформацію. Видаючи себе за однолітка, вони можуть вивідувати особисту інформацію та шукати особисту зустріч;

    Пошук розваг (наприклад, ігор) в Інтернеті. Іноді при пошуку нового ігрового сайту можна потрапити на картковий сервер та програти велику суму грошей.

    Неконтрольовані покупки.

    Вчитель: А зараз ми відвідаємо сайт, який допомагає вас захистити від непотрібної інформації http://icensor.ru/

    4. Складання правил поведінки у мережі Інтернет

    Вчитель: Чергове завдання для кожної команди Ми знаємо, що для плідної роботи в Інтернеті, захисту від непотрібної інформації, нам необхідно дотримуватись правил користування Інтернет-ресурсами. Зараз вам у групах необхідно обговорити та сформулювати не більше 5 найважливіших правил безпеки поведінки дітей та підлітків у мережі Інтернет. Одне правило може посилатися відразу кілька сайтів. (Робота проводиться з використанням комп'ютерів, підключених до Інтернету)

    Коли хлопці готові, на дошці складається зведена таблиця правил поведінки в Інтернеті.

    Ніколи Завжди
    Ніколи не залишай зустріненим в Інтернеті людям свій номер телефону, домашню адресу або номер школи без дозволу батьків Завжди будь уважним, відвідуючи чати. Навіть якщо в чаті написано, що він лише для дітей, не можна точно сказати, що всі відвідувачі справді є твоїми ровесниками. У чатах можуть сидіти дорослі, які намагаються обдурити тебе
    Ніколи не надсилай нікому свою фотографію, не порадившись із батьками Завжди запитуй у батьків дозволу посидіти у чаті
    Ніколи не домовляйся про зустріч із інтернет-знайомими без супроводу дорослих. Вони не завжди є тими, за кого себе видають. Зустрічайся лише у громадських місцях Завжди залишай чат, якщо чиєсь повідомлення викличе у тебе почуття занепокоєння чи хвилювання. Не забудь обговорити це з батьками
    Ніколи не відкривай прикріплені до електронного листа файли надіслані від незнайомої людини. Файли можуть містити віруси або інші програми, які можуть пошкодити всю інформацію або програмне забезпечення комп'ютера Завжди тримай інформацію про пароль при собі, нікому його не кажи
    Якщо ти почуєш або побачиш, що твої друзі заходять у “небезпечні зони”, нагадай їм про можливі небезпеки та порадь, як їм правильно вчинити.
    Будь уважний при завантаженні безкоштовних файлів та ігор на комп'ютер, тебе можуть обдурити: натиснувши на посилання, ти можеш потрапити в "небезпечну зону" або завантажити на свій комп'ютер вірус чи програму - шпигун.
    Якщо ви отримали образливі повідомлення, розкажіть про це батькам
    Завжди приймайте допомогу від дорослих або друзів, які знаються на безпечному Інтернеті. Мама і тато можуть не знати відповідей на всі питання, що вас цікавлять.
    Ніколи не відповідай на недоброзичливі повідомлення або повідомлення з пропозиціями, завжди розповідай батькам, якщо отримав такі Завжди пам'ятай, якщо хтось зробить тобі пропозицію, надто хорошу, щоб бути правдою, то це, швидше за все, обман
    Завжди тримайся подалі від сайтів "тільки для тих, кому вже є 18". Такі попередження на сайтах створені спеціально для твого захисту. Сайти для дорослих також можуть збільшити твій рахунок за Інтернет

    Вчитель: Ви, хлопці, добре попрацювали і за це я хочу показати і розповісти вам казку:

    5. Казка про золоті правила безпеки в Інтернет

    У деякому царстві Інтернет - держава жив-був Смайл-царевич-Тьютор-Королевич, який правив славним містом СоцОБРАЗом. І була у нього наречена - прекрасна Смайл-царівна-Он-лайн-Королівна, яка день і ніч проводила у віртуальних забавах. Скільки разів попереджав її царевич про небезпеки, що чатують на мережі, але не слухалася його наречена. Не покладаючи рук працював Смайл-царевич, зводячи місто СоцОБРАЗ, дбав про охорону своїх кордонів та навчаючи мешканців міста основ безпеки життєдіяльності в Інтернет-державі. І не помітив він, як Інтернет-павутина таки затягнула Смайл-царівну у свої підступні сіті. Погорював - та робити нічого: треба рятувати наречену. Зібрав він рать королівську-СоцОбразову - дистанційну дружину і організував "Регату" премудру. Стали думати голови мудрі, як визволити царівну з віртуального полону. І придумали вони “Сім золотих правил безпечної поведінки в Інтернеті”, склали їх у торбинку Смайл-царевичу, і вирушив він наречену шукати. Вийшов на пошуковий рядок, клікнув за посиланнями поганими, а вони тут як тут: порно-спільноти Змія-спокусника-Горинича, стрілялки-вбивалки Солов'я-розбійника, товари заморські купців шопівських, мережі знайомств-зазивалок русалочих... Як же знайти-відшукати Смайл-царівну? Міцно замислився Тьютор-королевич, надів антивірусний щит, взяв у руки меч-кладенец кодовий, сів на коня богатирського і ступив у трясовину непролазну. Довго блукав він, відбиваючись від реклам шопівських тих, що зазивають і спамів заманюють. І зупинився на роздоріжжі ігрища молодецького трирівневого, став читати напис на камені, мохом зарослим: на перший рівень потрапиш - часу рахунок втратиш, до другого рівня дістанешся - від рідних-близьких відвернешся, а на третій підеш - ім'я своє. І зрозумів Смайл-царевич, що тут треба шукати наречену.

    Змахнув він своїм праведним мечем і зламав код ігрища страшного! Вислизнула з мереж Смайл-царівна, що розімкнулися, осяяла себе паролем чесним і кинулася в обійми свого судженого. Обійняв він свою наречену бідолашну і простяг чарівну котомочку зі словами повчальними: "Ось тобі оберіг від підступів віртуальних, свято дотримуйся наказів безпечних!"

    Завжди пам'ятай своє Інтернет-королівське ім'я (E-mail, логін, паролі) та не кланяйся всім підряд (не реєструйся скрізь без потреби)!

    Якщо надійшов лист про великий виграш – це “Лохотрон-грамота”: просто так виграти неможливо, а якщо хочеш заробляти піастри, потрібно брати участь у корисних навчальних проектах – у “Регаті...”, наприклад!

    Щоб не забути стежку назад і повернутися вчасно, бери із собою Клубок чарівний (заводь собі будильник, сідаючи за комп'ютер)!

    Якщо хочеш дружити з іншими царствами-державами, вивчай корисні соціальні сервіси Web 2.0: вони допоможуть тобі побудувати "Мій королівський світ", свій царський блог, форум для глашатаїв важливих друзів званих!

    Не забувай оновлювати антивірусну програму – інакше вірус Сірий Вовк з'їсть твій комп'ютер!

    Не завантажуй неліцензійні програмні продукти - інакше пірати потоплять твій корабель у бурхливих хвилях Інтернет!

    Залилася совісними сльозами діва червона, дала своєму нареченому слово чесне, що не пропадатиме в віртуальних забавах, а трудитиметься на благо народу міста свого СоцОБРАЗу, сама почне навчатися і допомагатиме люду заблукавшому й зануреному в трясовині мережній. І зажили вони дружно та щасливо з мрією розширити межі освітні.

    6. Практична частина.

    Зайдіть у дитячий чат http://prikol.interchat.ru/, зареєструйтесь там, і поспілкуйтеся, використовуючи правила безпеки, з якими ми сьогодні ознайомилися.

    7. Підбиття підсумків уроку.

    8. Домашнє завдання.Знайти в Інтернеті сайти, що захищають вас від “небезпечної” інформації.

    Вигода використання ресурсів Інтернет у школах: Для школярів – джерело додаткової інформації для підвищення ерудованості та виконання навчальних проектів Приклади сайтів освітнього призначення: Класна фізика – для допитливих (Шкільна математика (Математичні етюди) уроки з математики (Інтернет як кумедне, захоплююче навчання (ігровий елемент)


    Приклади онлайн-енциклопедій: Вікіпедія – вільна енциклопедія (Megabook – Мегаенциклопедія Кирила та Мефодія


    Загальнодоступними комунікаційними сервісами є: електронна пошта (), системи миттєвого обміну повідомленнями (такі як ICQ), засоби Інтернет-телефонії (Skype), соціальні мережі (ВКонтакте, Facebook, Мій Світ та ін.). КОМУНІКАЦІЙНІ ЗАСОБИ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ.




    Інформація про отримання освітніх послуг на сайтах освітніх організацій Сайти шкіл надають можливість отримати достовірну інформацію «з перших рук» про освітню установу (школу, училище, вуз і т.д.), що цікавить, отримати доступ до їх «стрічок новин» тощо. . Адреса сайту: s28023.edu35.ru


    Безпека в Інтернеті У наші дні Інтернет став невід'ємною частиною нашого життя. З його допомогою ми отримуємо інформацію, спілкуємося, обмінюємося даними, оплачуємо товари та послуги, надсилаємо документи для вступу до вузів та робимо багато іншого. Водночас інтернет таїть у собі небезпеку про них необхідно знати, щоб уникати їх.




    Захист від вірусів Використовувати антивірусне програмне забезпечення з оновленими базами вірусних сигнатур. Не відкривати вкладені файли або посилання, отримані електронною поштою, через соціальну мережу чи інші засоби комунікацій в інтернеті, не переконавшись, що файл або посилання не містить вірусу. Уважно перевіряти доменне ім'я сайту (наприклад, оскільки зловмисники часто використовують схожі імена сайтів, щоб ввести жертву в оману (наприклад, Звертати увагу на попередження браузера або пошукової машини про те, що сайт може загрожувати безпеці комп'ютера. Не підключати до свого комп'ютера неперевірені знімні) носії Не піддаватися на провокації зловмисників, наприклад, з вимогою переказати гроші або надіслати SMS, щоб зняти блокування комп'ютера.




    Використовувати складні паролі (складні паролі складаються щонайменше з 10 символів, включають літери верхнього та нижнього регістру, цифри та спеціальні символи, не містять ім'я користувача та відомі факти про нього). Нікому не повідомляти свій пароль. Для відновлення пароля використовувати прив'язаний до облікового запису мобільний номер, а не секретне запитання або поштову скриньку. Не передавати облікові дані логіни та паролі незахищеними каналами зв'язку (незахищеними, як правило, є відкриті та загальнодоступні wi-fi мережі). Уважно перевіряти доменні імена сайтів, на яких вводяться облікові дані. Захист від злому облікового запису


    Фальшиві виграші в лотереї Користувач може отримати повідомлення (телефоном, поштою або SMS), що виграв певний приз, а для його отримання необхідно «сплатити податок», «сплатити доставку» або просто поповнити якийсь рахунок в Яндекс.Грошах. При цьому, звичайно, ніякого обіцяного призу користувач не отримає.


    Безкоштовне скачування файлів з підпискою Часто, щоб скачати безкоштовний файл або подивитися відео без реклами, сайти пропонують ввести мобільний номер. Якщо це зробити, включиться підписка і з зазначеного номера можуть почати списуватися гроші. Рекомендації: Не вказуйте свій мобільний номер на незнайомих сайтах. Якщо передплата вже оформлена, зателефонуйте до служби підтримки оператора та попросіть її вимкнути.


    Ресурси освітнього призначення Відеоуроки «Інтернет Урок» – ВСІВІД: все про освіту – Колекція «Історія освіти» Російського загальноосвітнього порталу – Методичні матеріали та програмне забезпечення для школярів та вчителів: сайт К.Ю. Полякова – Освітні проекти компанії «Кирило та Мефодій» – Навчальні мережеві олімпіади – Сайт «Профорієнтація: ким стати?» – Шкільний сектор Асоціації RELARN – sector.relarn.ruhttp://school- sector.relarn.ru Гра «Вивчи інтернет-керуй ним» - дозволяє вивчити пристрій Інтернету через ігрову форму.


    БІОЛОГІЯ FlorAnimal: портал про рослин та тварин – Живі істоти: електронна ілюстрована енциклопедія – Цікаво про ботаніку. Життя рослин – Рідкісні та зникаючі тварини Росії – Екологічне утворення дітей та вивчення природи Росії –


    ІСТОРІЯ Історія Стародавнього світу: електронний додаток до підручника для 5-го класу - Історія Стародавнього Риму - Історія Росії з найдавніших часів до наших днів - Батьківщина: Російський історичний ілюстрований журнал - Росія велика: інформаційний сайт про Російську державу -


    ЛІТЕРАТУРА --Крилов Іван Андрійович – Купрін Олександр Іванович – Лабораторія рими – все про рим та віршування – Лев Толстой та «Ясна Поляна» – Лермонтов Михайло Юрійович – Віртуальний музей літературних Героїв


    МИСТЕЦТВО Офіційний сайт Російського музею – Офіційний сайт Третьяковської галереї – Офіційний сайт Ермітажу – Портал «Архітектура Росії» – Портал «Культура Росії» – Портал музеїв Росії – Рєпін Ілля Юхимович –


    УКРАЇНСЬКА МОВА Правила російської орфографії та пунктуації – Правила російської орфографії та пунктуації. Повний академічний довідник - Російський лист: походження писемності, рукописи, шрифти - Світлозар: Відкрита міжнародна олімпіада школярів з російської мови - Свиток - Історія писемності на Русі - Синтаксис сучасної російської мови - books/xbook089/01/index.html htm books/xbook089/01/index.html?part-029.htm








    Встановіть комплексну систему захисту! Встановлення простого антивірусу - вчорашній день. Сьогодні актуальні так звані «комплексні системи захисту», що включають антивірус, файрволл, антиспам – фільтр і ще пару – трійку модулів для повного захисту вашого комп'ютера. Нові віруси з'являються щодня, тому не забувайте регулярно оновлювати бази сигнатур, найкраще налаштувати програму на автоматичне оновлення.


    Будьте обережні з електронною поштою! Не варто надсилати будь-яку важливу інформацію через електронну пошту. Встановіть заборону відкриття вкладень електронної пошти, оскільки багато вірусів містяться у вкладеннях і починають поширюватися одразу після відкриття вкладення. Програми Microsoft Outlook і Windows Mail допомагають блокувати потенційно небезпечні вкладення.


    Використовуйте браузери Mozilla Firefox, Google Chrome та Apple Safari! Більшість хробаків та шкідливих скриптів орієнтовані під Internet Explorer та Opera. IE досі утримує перший рядок у рейтингу популярності, але лише тому, що він вбудований у Windows. Opera дуже популярна в Росії через її примарну зручність і реально велику кількість налаштувань. Рівень безпеки сильно шкутильгає як в одного, так і в другого браузера, тому краще ним і не користуватися зовсім.


    Оновлення операційної системи Windows! Постійно оновлюйте операційну систему Windows. Microsoft періодично випускає спеціальні оновлення безпеки, які можуть допомогти захистити комп'ютер. Ці оновлення можуть запобігти вірусним та іншим атакам на комп'ютер, закриваючи потенційно небезпечні точки входу.


    Не надсилайте SMS-повідомлення! Зараз дуже популярні сайти, що пропонують доступ до чужих SMS та роздруківок дзвінків, також дуже часто при завантаженні файлів вам пропонують ввести свій номер, або раптово з'являється вікно, що блокує, яке нібито можна прибрати за допомогою відправки SMS. При надсиланні SMS, у кращому випадку, можна втратити рублі на рахунку телефону – якщо потрібно буде відправити повідомлення на короткий номер для оплати, у гіршому – на комп'ютері з'явиться жахливий вірус. Тому ніколи не надсилайте SMS-повідомлення та не вводьте свій номер телефону на сумнівних сайтах під час реєстрації.


    Використовуйте ліцензійне програмне забезпечення! Якщо ви завантажуєте піратські версії програм або новий зломщик програми, запускаєте його і свідомо ігноруєте попередження антивірусу, будьте готові до того, що можете поселити вірус на свій комп'ютер. Причому, чим програма популярніша, тим вища така ймовірність. Ліцензійні програми позбавлять Вас такої загрози!


    Використовуйте складні паролі! Як стверджує статистика, 80% усіх паролів це прості слова: імена, марки телефону чи машини, ім'я кішки чи собаки, а також паролі на кшталт 123. Такі паролі сильно полегшують роботу хакерам. В ідеалі паролі повинні складатися щонайменше з семи, а краще дванадцяти символів. Час на підбір пароля з п'яти символів 2-4 години, але щоб зламати семисимвольний пароль, потрібно 2-4 роки. Краще використовувати паролі, що комбінують літери різних регістрів, цифри та різні значки.


    Робіть резервні копії! При найменшій загрозі цінна інформація з вашого комп'ютера може бути вилучена, а ще гірше – викрадена. Візьміть за правило обов'язкове створення резервних копій важливих даних на зовнішньому пристрої – флеш-карті, оптичному диску, переносному жорсткому диску.


    Функція «Батьківський контроль» убезпечить вас! Для дитячої психіки Інтернет – це постійна загроза отримання психологічної травми та ризик стати жертвою злочинців. Не намагайтеся приховувати від батьків коло тем, які ви обговорюєте у мережі, та нових Інтернет-знайомих, це допоможе вам реально оцінювати інформацію, яку ви бачите у мережі та не стати жертвою обману.


    ДЯКУЮ ЗА УВАГУ Використані матеріали: 1. Мельников В.П. Інформаційна безпека та захист інформації: посібник для студентів вищих навчальних закладів; 3-тє вид., стер.-М.: Видавничий центр «Академія», - 336 с. 2. Вікіпедія - вільна енциклопедія Безпечний комп'ютер та Інтернет для дітей: нова програма підвищення кваліфікації викладачів АПКіППРО // Microsoft в освіті. [Електронний ресурс]. Електрон. дано. – cop – Режим доступу:



    Середньодобова аудиторія Російського Інтернету (Рунета) досягла 52,2 млн. осіб, що становить 45% населення.

    Щоденна дитяча аудиторія Рунету: 13-16 років;

    Середній вік початку самостійної роботи в Мережі – 10 років і сьогодні спостерігається тенденція до зниження віку до 9 років;

    30% неповнолітніх проводять у Мережі понад 3 години на день (при нормі 2 години на тиждень!)



    Що 7-8-річні роблять в Інтернеті?

    Діти цього віку люблять подорожувати інтернетом і грати в мережеві ігри. Можливо, вони використовують електронну пошту і можуть входити на сайти та чати.


    Що 9-12-річні роблять в Інтернеті?

    Діти цього віку використовують Інтернет для розробки шкільних проектів. Крім того, вони завантажують музику, користуються електронною поштою, грають у ігри та заходять на фанатські сайти своїх кумирів. Їхній улюблений спосіб спілкування - миттєвий обмін повідомленнями.


    Що підлітки роблять у інтернеті?

    Вони завантажують музику, користуються електронною поштою, службами миттєвого обміну повідомленнями та грають. Крім того, підлітки активно використовують пошукові машини. У цьому віці Інтернет стає частиною соціального життя дітей: в Інтернеті вони знайомляться та проводять час, шукають інформацію, пов'язану з навчанням чи захопленнями. У цьому віці діти зазвичай проходять через період низької самооцінки, шукають підтримку у друзів і неохоче слухають батьків.


    • Сайти порнографічного спрямування;
    • Сайти, що розпалюють національну ворожнечу та расове неприйняття.
    • Депресивні молодіжні течії.
    • Наркотики.
    • Сайти знайомств.
    • Секти.
    • Контентні ризики
    • Електронна безпека
    • Шкідливі програми
    • Кібершахрайство
    • Кіберпереслідування


    • Новачки в інтернеті, не знайомі з мережевим етикетом;
    • Недружні користувачі;
    • Ті, хто прагне спробувати все нове, пов'язане із гострими відчуттями;
    • Активно шукають уваги та прихильності;
    • Бунтарі;
    • Самотні або покинуті;
    • Цікаві;
    • Випробовують проблеми з

    сексуальною орієнтацією;

    • Ті, кого дорослі можуть легко

    обдурити;

    • Ті, кого приваблює субкультура,

    що виходить за рамки розуміння їхніх батьків.



    • Небезпека.Розкажіть своїм дітям про небезпеки в Інтернеті і навчіть правильно виходити з неприємних ситуацій.
    • Комп'ютер.Підвищіть рівень безпеки Вашого комп'ютера.
    • Час.Слідкуйте за досягненням рівноваги у вашої дитини між часом, що проводиться в Інтернеті та поза ним.
    • правила.Обговоріть внутрісімейні правила користування Інтернетом.
    • Етикет.Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті.

    • Уважно ставтеся до дій ваших дітей у «світовому павутинні»;
    • Інформуйте дитину про можливості та небезпеки, які несе в собі мережа;
    • Виберіть зручну форму контролю перебування вашої дитини у Мережі;
    • Регулярно підвищуйте рівень комп'ютерної грамотності, щоб знати, як забезпечити безпеку дітей;
    • Встановіть внутрісімейні правила користування Інтернетом.

    Висновки

    Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що він робить на них. У Росії близько 8 мільйонів користувачів глобальної мережі – діти. Вони можуть грати, знайомитися, пізнавати світ... Але, на відміну від дорослих, у віртуальному світі вони не відчувають небезпеки. Наш обов'язок – захистити їх, зробити Інтернет максимально безпечним. Ця мета здійсненна, якщо батьки усвідомлюють своє головність у забезпеченні безпеки дітей.



    Джерела матеріалів

    http://qps.ru/OcQsv

    http://qps.ru/Tjv71

    http://qps.ru/Psx1i

    http://qps.ru/9wOqX

    http://qps.ru/nsQYi

    http://qps.ru/VUp8O

    http://qps.ru/1GPwE

    http://qps.ru/E9R2N

    http://qps.ru/U8Buj

    http://qps.ru/sS5Be

    http://qps.ru/yIpku

    http://qps.ru/oqaf2

    http://qps.ru/5JSsZ

    http://qps.ru/YnL4G

    Слайд 1

    В Інтернеті необхідно дотримуватися основних правил так само, як правил дорожнього руху при керуванні автомобілем.
    Інтернет є суспільним ресурсом.

    Слайд 2

    Основи
    в інтернеті
    безпеки

    Слайд 3

    Інтернет
    Інтернет – всесвітня система об'єднаних комп'ютерних мереж для зберігання та передачі інформації. Часто згадується як Всесвітня мережа та Глобальна мережа, а також просто Інтернет, працює Всесвітня павутина (World Wide Web, WWW) і безліч інших систем передачі даних.

    Слайд 5

    ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ
    Засоби масової комунікації, зокрема. Інтернет
    Література
    Мистецтво
    Освіта
    Система соціально-виховної роботи
    Особисте спілкування
    Будь-який із цих коштів може бути використаний на благо або на шкоду особистості!

    Слайд 6

    Інтернет у навчанні
    Сучасні мережеві засоби дозволяють як «сидіти у контакті», а й спільно вчитися, пізнавати нове, створювати авторські інформаційні продукти. Комп'ютер у наш час став і "другом", і "помічником", і навіть "вихователем", "учителем".
    АРТ-ПРОЕКТ
    ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ
    ОНЛАЙН БІБЛІОТЕКИ

    Слайд 7

    Середньодобова аудиторія Російського Інтернету (Рунета) досягла 52,2 млн. осіб, що становить 45% населення.
    Середній вік початку самостійної роботи в Мережі – 10 років і сьогодні спостерігається тенденція до зниження віку до 9 років;
    30% неповнолітніх проводять у Мережі понад 3 години на день (при нормі 2 години на тиждень!)
    Щоденна дитяча аудиторія Рунету: 13-16 років; "найулюбленіші" дітьми ресурси - соціальні мережі (78%); у них проводиться до 60 хвилин на день.
    Довідкова інформація

    Слайд 8


    Діти цього віку люблять подорожувати інтернетом і грати в мережеві ігри. Можливо, вони використовують електронну пошту і можуть входити на сайти та чати.
    Що 7-8-річні роблять в Інтернеті?

    Слайд 9

    Дитина в інформаційному суспільстві
    Діти цього віку використовують Інтернет для розробки шкільних проектів. Крім того, вони завантажують музику, користуються електронною поштою, грають у ігри та заходять на фанатські сайти своїх кумирів. Їхній улюблений спосіб спілкування - миттєвий обмін повідомленнями.
    Що 9-12-річні роблять в Інтернеті?

    Слайд 10

    Дитина в інформаційному суспільстві
    Вони завантажують музику, користуються електронною поштою, службами миттєвого обміну повідомленнями та грають. Крім того, підлітки активно використовують пошукові машини. У цьому віці Інтернет стає частиною соціального життя дітей: в Інтернеті вони знайомляться та проводять час, шукають інформацію, пов'язану з навчанням чи захопленнями. У цьому віці діти зазвичай проходять через період низької самооцінки, шукають підтримку у друзів і неохоче слухають батьків.
    Що підлітки роблять у інтернеті?

    Слайд 11

    Проблеми інформаційної безпеки
    Безпека – відсутність загроз чи стан захищеності від загроз. Інформація – відомості чи повідомлення.
    Основні поняття
    Загроза інформаційної безпеки - сукупність умов та факторів, що створюють небезпеку життєво важливим інтересам особи, суспільства та держави в інформаційній сфері.

    Слайд 12

    Але...
    Будь обережний!
    Інтернет може бути небезпечним!

    Слайд 13

    НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ ІНТЕРНЕТУ
    вплив на фізичне здоров'я людини; вплив на психічне здоров'я людини; Агресія Сайти з неприпустимим змістом; Інтернет-шахраї.

    Слайд 14

    Основні правила безпеки:
    Особисте – означає тільки для тебе. Поважай себе! Будь пильний!

    Слайд 15

    Серйозні кіберзагрози
    Шпигунське ПО Спам Фішингові атаки Віруси та шкідливі програми Шахрайські операції

    Слайд 16


    !
    Спам – це анонімні масові розсилки електронних листів на електронну пошту користувача, який не давав згоди на її отримання.
    Фішинг - це особливий вид комп'ютерного шахрайства. Мета: отримання доступу до персональних даних користувача (логін та пароль)
    Комп'ютерний вірус – це спеціально створена програма, яка здатна створювати свої копії, іноді не точні, але повний збіг з оригіналом не є обов'язковим.
    DDoS-атака – розподілена атака - відмова в обслуговуванні, яка є однією з найпоширеніших і найнебезпечніших мережевих атак.

    Слайд 17

    ДАВАЙТЕ РАЗОМ ПОДУМАЄМО!
    – Чому тема інформаційної безпеки є важливою і чому ці питання мають обговорюватись у школі? - Із можливих причин, які можна виділити аспекти, пов'язані з сутністю Інтернету та його значимістю як засобу спілкування?

    Слайд 18

    Використання Інтернету є безпечним, якщо виконуються ТРИ ОСНОВНІ ПРАВИЛА
    Захистіть свій комп'ютер
    Регулярно оновлюйте операційну систему. Використовуйте антивірусну програму. Використовуйте брандмауер. Створюйте резервні копії важливих файлів. Будьте обережні під час завантаження вмісту.
    Пам'ятайте! Після публікації інформації в Інтернеті її більше неможливо буде контролювати та видаляти кожну її копію.
    1

    Слайд 19

    Захистіть себе в Інтернеті
    Думайте про те, з ким розмовляєте.
    Пам'ятайте! В Інтернеті не вся інформація є надійною і не всі користувачі відверті.
    Завжди переконайтеся, що вам відомо, кому надається інформація, і ви розумієте, з якою метою вона використовуватиметься.
    ТРИ ОСНОВНІ ПРАВИЛА
    Ніколи не розголошуйте в Інтернеті особисту інформацію, крім людей, яким ви довіряєте. При запиті надання особистої інформації на веб-сайті завжди перегляньте розділи «Умови використання» або «Політика захисту конфіденційної інформації», щоб переконатися в наданні оператором веб-сайту відомостей про цілі використання інформації та її передачу іншим особам.
    2

    Слайд 20

    Думай про інших користувачів
    Закону необхідно підпорядковуватись навіть в Інтернеті.
    Під час роботи в Інтернеті будь ввічливий з іншими користувачами Мережі.
    Дозволяється копіювати матеріал з Інтернету для особистого використання, але присвоєння авторства цього матеріалу заборонено. Передача та використання незаконних матеріалів (наприклад, піратські копії фільмів або музичних творів, програмне забезпечення з надірваними захисними кодами тощо) є протизаконним. Копіювання програмного забезпечення або баз даних, для яких потрібна ліцензія, заборонено навіть для особистого використання.
    3
    ТРИ ОСНОВНІ ПРАВИЛА
    Імена друзів, знайомих, їхні фотографії та інша особиста інформація не може публікуватися на веб-сайті без їхньої згоди або згоди їхніх батьків.
    Пам'ятайте! Недозволене використання матеріалу може призвести до адміністративного стягнення у судовому порядку, а також мати інші правові наслідки.

    Слайд 21

    Закривайте сумнівні спливаючі вікна! Спливаючі вікна - це невеликі вікна з вмістом, що спонукає до переходу за посиланням. При відображенні такого вікна безпечним способом його закриття є натискання значка X (зазвичай розташовується у правому верхньому кутку). Неможливо знати напевно, яка дія настане після натискання кнопки «Ні».
    !
    ДОДАТКОВІ ПРАВИЛА
    Стережіться шахрайства! В Інтернеті легко приховати свою особу. Рекомендується перевіряти особистість людини, з якою відбувається спілкування (наприклад, у дискусійних групах).
    Пам'ятайте! Більшість матеріалів, доступних в Інтернеті, є непридатною для неповнолітніх.



    Сподобалася стаття? Поділіться їй