Контакти

Інтерактивна гра збери комп'ютер. Освітній портал. Ведучий дає загальну оцінку всім учасникам гри і кожному а окремо; розбирає весь хід гри, зробивши основний акцент на вдалих і невдалих рішень; оцінює загальну манеру поведінки учасників

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань за темами:«Пристрій комп'ютера» і «Обробка даних і проведення розрахунків за допомогою електронних таблиць Excel» Вид уроку: ділова гратехнологія: ігрова технологія

Мета уроку:

    Повторення і узагальнення знань по темі «Пристрій комп'ютера»

    Закріпити практичні вміння та навички роботи з електронними таблицями Excel і застосувати їх для вирішення реальної завдання.

Правила гри

Гра проходить у формі змагання між ігровими групами, завдання яких - набрати максимальну кількість балів, які нараховуються за правильне виконання завдання і тактовне поведінка під час гри.
Ведучий - учитель може впливати на хід гри, брати участь в дискусії, подаючи репліки і задаючи питання.
Після закінчення гри підраховуються загальні бали, набрані групами за всю гру, і за певну суму балів (яку встановлює провідний) кожен гравець отримує позитивну оцінку.
Максимальна кількість балів за виконання кожного із завдань - 5 балів. За порушення дисципліни стягуються штрафи.

Виконання завдання оцінюється за наступними критеріями:

    Правильність виконання розрахунків;

    Правильне оформлення документа, дотримання всіх вимог, записаних в завданні - картці;

    вміння вкластися за часом при вирішенні задачі

Поведінка учасників гри оцінюється за наступними критеріями:

    взаємодопомога в групі;

    вміння спілкуватися з колегами;

    вміння організувати роботу в групі;

    вміння слухати виступ свого доповідача і доповідача іншої групи.

Кількість балів за тактовне поведінка під час гри - 5, і ще кілька балів можуть бути додані на розсуд ведучого та експертів.

За порушення дисципліни стягуються штрафи:

    кожне зауваження ведучого або експерта - 1 бал;

    недотримання правил гри - 2 бали;

    грубе порушення - до 5 балів.

план уроку

    Ознайомлення з правилами гри, бліц-опитування, заповнення бланка замовлення запрошеними гостями - 5 хв.

    Виконання замовлення і розрахунок кредиту (робота з електронними таблицями) 20 хв

    розмови з замовниками 10 хв.

    Підведення підсумків - 5 хв.

Хід уроку

    Учитель повідомляє тему уроку, мета уроку і що учні повинні зробити за урок.

    Учні повинні організувати комп'ютерну фірму і дати їй назву.

    Виконати замовлення для покупця - підготувати і роздрукувати рахунок на покупку комп'ютера в 2-х примірниках.

    Обчислити кредит на покупку комп'ютера

    Нарахувати з / плату своїм працівникам

    Підготовчий етап і бліц-опитування по пройшов матеріалу.

Учні розбиваються на 2 команди (2-е фірми) і займають місця за різними столами.
Ігрові групи вибирають 1 капітана (директор фірми), він координує роботу всієї команди і допомагає всім учасникам, 1 - представник банку, 1 бухгалтер для розрахунку зарплати співробітникам фірми, виконавців замовлень - 4 чол. (Директор теж може бути виконавцем замовлень). Експерти (журі) вибираються із запрошених гостей або з числа учасників гри.

Питання для бліц - опитування:
1. Назвіть характеристики материнської плати.
2. Що на ній знаходиться?
3. Назвіть характеристики процесора.
4. Від характеристик яких пристроїв буде залежати швидкість роботи комп'ютера?
5. Назвіть види плат розширення і види роз'ємів для них.
6. Що будете враховувати при виборі материнської плати і процесора до неї?
7. Назвіть характеристики оперативної пам'яті?

Під час бліц - опитування учням видаються фішки за правильну відповідь. Які потім сумуються при виставленні балів. Під час бліц-опитування запрошені на урок гості (або незадіяні в грі учні) заповнюють бланки замовлення.

    Виконання замовлень.

ведучий . У вашу фірму надійшли 2 замовлення.
Замовлення для 1-ої команди:
1-ий замовлення:
Замовник просить вас зібрати для нього найдешевший комп'ютер без периферійних пристроїв, але з колонками.

2-ий замовлення:

    Сума замовлення ____________

    Чи потрібен сканер? ____________

Замовлення для 2-ий команди:
Замовник просить вас зібрати для нього найкращий і найдорожчий комп'ютер без периферійних пристроїв, але з колонками. Монітор бажає придбати з діагоналлю 17 дюймів.
Виконуючи замовлення, використовуйте сортування даних за ціною!

2-ий замовлення:
Бланк замовлення: (заповнюється запрошеними гостями)

    Сума замовлення ____________

    На базі якого процесора бажаєте придбати комп'ютер AMD або Intel? ________

    Чи потрібні колонки? __________, дорогі, середні, дешеві? (Підкресліть)

    Чи потрібен принтер? __________, який? ________________________

    Чи потрібен сканер? ____________

    Чи бажаєте виходити в Internet? _______________

    Чи бажаєте дивитися телепередачі на комп'ютері? _____________

Ви повинні оформити в Excel рахунки і роздрукувати їх в 2-х примірниках - один замовника, іншого - для ведучого. На рахунку повинні бути назва вашої фірми, логотип, адреса і телефон. Для виконання роботи в комп'ютерах вже є реальні прайс-листи (взяті в комп'ютерних фірмах).
Приклад оформлення замовлення:

Оформити замовлення в електронних таблицях Excel
наступним чином:

Логотип
і назва фірми

Адреса: Телефон

Рахунок від ________
(Дата)

Найменування товару

Кількість

Ціна

Разом:

Рахунок виписав _______________________ (Прізвище І.О.)

Один із замовників бажає взяти кредит в банку на покупку комп'ютера. Представники банків. Після закінчення розрахунків він повинні повідомити скільки замовник буде платити кожен місяць, і скільки він переплатить в результаті (за рік). Гравці - представники банку сідають за комп'ютери, де відкривають заздалегідь заготовлений файл в електронних таблицях Excel.

Для однієї команди:
Умови надання кредиту. Термін кредиту -12 міс.
Відсоткова ставка 18% річних
Плата за ведення позикового рахунку 1,5% від суми щомісячних виплат за кредитом (без урахування процентної ставки).
Покупець бажає взяти кредит на _________ руб. на покупку комп'ютера.
Розрахувати скільки платнику потрібно вносити банку щомісяця з урахуванням процентних відрахувань за користування кредитом. Скільки він в результаті переплатить.

Для іншої команди:
Умови надання кредиту.
Термін кредиту - 6 місяців.
Відсоткова ставка 14% річних
Плата за ведення позикового рахунку 1,5% від суми кредиту в місяць.

Покупець бажає взяти кредит на ___________ руб. на покупку комп'ютера.

Термін кредиту

Відсоткова ставка за кредит

Плата за ведення позикового рахунку

Сума кредиту

Сума щомісячних виплат (без урахування процентної ставки за користування кредитом)

Сума, сплачена за процентною ставкою за кредит за рік

Сума, сплачена за процентною ставкою за кредит за місяць

Сума, сплачена за ведення рахунку в місяць

Щомісячна плата банку з урахуванням суми сплаченої за процентною ставкою і суми сплаченої за ведення позикового рахунку

Підсумкова сума (за рік)

переплата

Бухгалтер в цей час йде розраховувати з / плату працівникам фірми.
Учень-бухгалтер сідає за окремий комп'ютер, де заздалегідь заготовлена ​​таблиця в електронному варіанті, в якій він повинен швидко зробити розрахунки.

п / п

Прізвище ім'я по батькові

оклад

Премія, 25%
від окладу

Прибутковий податок, 13% від окладу

Податок у пенсійний фонд, 2%

Разом до видачі

Далі команди пропонують варіанти конфігурації комп'ютера для замовників (використовуючи реальні прайс-листи).
Розмови представників фірм-команд з замовниками відбуваються по черзі, один за одним. Замовниками виступають запрошені гості, які задають питання по наданими рахунками.

    Підведення підсумків уроку

Ведучий дає загальну оцінку всім учасникам гри і кожному окремо; оцінюючи загальну манеру поведінки учасників гри - інтерес, взаємодопомога, нестандартність мислення, дисципліну і т.д.
Крім того, бажано, щоб самі гравці висловили свою думку про гру - про її зміст, організації, а також внесли пропозиції щодо її удосконалення.

«Урок ділова - гра Збірка комп'ютера Виконав: Холостов К.К. учитель інформатики та ІКТ МОУ Ліцей місто Істра Науковий керівник: В. М. Жураковська к.п.н., доцент кафедри розвитку ... »

Урок ділова - гра "Збірка комп'ютера"

Виконав: Холостов К.К.

учитель інформатики та ІКТ

МОУ Ліцей місто Істра

Науковий керівник:

В. М. Жураковська

к.п.н., доцент кафедри

розвитку освіти

Тип уроку: урок знайомства з новим матеріалом і закріплення знову

знатимуть.

Мета уроку:

Дидактичні: в ігровій формі ознайомити учнів з основними

пристроями комп'ютера, їх функціями;

Виховні: набуття учнями навичок спілкування під час спільної роботи; активізація їх творчого мислення; посилення особистісної зацікавленості учнів; прищеплення учням навичок самоосвіти і самовиховання.

Ігрові: навчити учнів складати кросворд, шукати інформацію в книгах.

Ідея уроку. Учням пропонується наступна ситуація ділової гри: "В місті працюють кілька фірм - товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) - зі складання комп'ютерів на замовлення. Робота кожної з фірм протягом одного конкретного дня протікає в такий спосіб.

Починається робочий день. З ранку ще немає замовлень і можна чим небудь зайнятися на дозвіллі, наприклад, складанням кросвордів з тих слів, які використовуються в роботі. Потім надходить замовлення: замовник хоче купити комп'ютер, але точно не знає, якої конфігурації повинен він бути і яке додаткове обладнання до комп'ютера йому знадобиться. Треба йому в цьому допомогти ".

Імітаційної моделлю в даному випадку виступає робота фірми по збірці і продажу комп'ютерів. Ігровий моделлю є робочий день такої фірми.



Урок містить два основних етапи, на кожному з яких виконується певна завдання.

урок гра модель комп'ютер Завдання 1. - Складання кросворду. На цьому етапі учні знайомляться з новими поняттями теми і складають кросворд з використанням даних понять.

Завдання 2. - збірка комп'ютера (визначення конфігурації комп'ютера).

Виконуючи дане завдання, учні дізнаються нові поняття, функціональні можливості складових частин комп'ютера, різновиди цих комплектуючих. В кінці виконання завдання учні повинні представити варіант конфігурації комп'ютера з обґрунтуванням, чому вони пропонують саме цей варіант.

ОРГАНІЗАЦІЯ УРОКУ

Робоча група розбивається на кілька ігрових груп по 2-4 людини в кожній. Один з членів групи вибирається на роль інженера (капітана команди), інші виступають в ролі техніків. Необхідно заздалегідь запросити 3-4 експерта з числа вчителів, які будуть допомагати як гравцям, так і ведучому, стежити за правильністю відповіді і оцінювати роботу груп. Провідним є вчитель інформатики, який організував гру і викладає в даному класі.

Оснащення уроку.

Кожна ігрова група повинна мати картки із зображенням комплектуючих і периферійних пристроїв, прайс - лист. Експерти повинні мати листочки з системою оцінювання. Крім того повинні бути підготовлені смужки зі словами - комп'ютерними термінами, а також лист в Excel для складання кросворду.

Зображення комплектуючих і периферійних пристроїв можна скопіювати з Інтернету. Прайс лист можна взяти в будь-якому магазині комп'ютерної техніки.

Правила гри.

Гра проходить у формі змагання між ігровими групами, завдання яких - набрати максимальну кількість балів, які нараховуються за правильно виконані завдання і тактовне поведінка під час гри.

Гравці можуть звертатися за консультацією до експертів.

Ведучий може впливати на хід гри, брати участь в дискусії, подаючи репліки і задаючи питання.

Після закінчення гри підраховуються загальні бали, набрані за гру.

Система оцінювання.

Правильність виконання завдань оцінюється за наступними критеріями:

Завдання 1 Компактність структури кросворду Правильність Раціональність Акуратність Завдання 2 Орієнтація в матеріалі Культура мови Стислість Логічність і переконливість Виділення істотного Уміння зацікавити слухачів Максимальна кількість балів за виконання кожного завдання - 5 балів.

Поведінка учасників гри оцінюється за наступними критеріями:

Взаємодопомога в групі Уміння спілкуватися з колегами Уміння організувати роботу в групі Уміння укластися в часі при вирішенні задач Уміння слухати виступи свого доповідача і доповідача іншої групи

За порушення дисципліни стягуються штрафи:

Кожне зауваження ведучого або експерта - 1 бал Недотримання правил гри - 2 бали Грубе порушення - до 5 балів План уроку

1. Підготовчий етап - 5 хв

2. Складання кросворду - 20 хвилин

3. збірка комп'ютера - 50 хвилин (для кожної групи: підготовка збірки комп'ютера - 10 хвилин, розмова з замовником - 10 хвилин)

4. Підведення підсумків уроку - 5 хвилин Хід уроку

1. Підготовчий етап

Учасники займають місця в залежності від розподілених раніше ролей:

ігрові групи, експерти - консультанти, ведучий.

Ведучий повідомляє учасникам дидактичну мету гри.

Ведучий: кожна з ваших груп організувала товариство з обмеженою відповідальністю. Дайте назви свого підприємства.

Молоді люди створюють назви своїх фірм - команд.

Ведучий: У вас починається перший робочий день. Поки замовлення не надійшли, можна провести вільний час з користю - спробувати скласти кросворд по комп'ютерним термінам.

2. Складання кросворду.

Гравці кожної команди повинні сидіти близько одного комп'ютера. Кожна команда отримує смужки зі словами для складання кросворду. Смужки двосторонні: з одного боку слово написано по горизонталі, з іншого боку це ж слово - по вертикалі. Гравці складають кросворд з цих слів - смужок на столі поруч з комп'ютером. Потім вони перемальовували кросворд на аркуші Excel, заздалегідь підготовленому на комп'ютері. Нумерують слова і складають питання до кросворду у вигляді картинок.

Свої рішення команди передають експертам.

3. Складання комп'ютера Ведучий: У нашу фірму поступило замовлення. Замовник просить зібрати комп'ютер, але точно не знає якої конфігурації він повинен бути і яке додаткове обладнання йому знадобиться. Цей комп'ютер замовник хоче використовувати як для роботи, так і для ігор. Він може заплатити не більше 700 $ (це завдання для 1 команди, для іншого це може бути 750, 800 $ і т.д.). Ваше завдання допомогти замовнику у визначенні конфігурації комп'ютера, тобто допомогти визначити потужність комп'ютера, обсяг жорсткого диска, оперативної пам'яті, відеокарти, тип і розмір монітора, тип CD дисковода, вид миші і клавіатури, тип принтера, сканера, наявність колонок, цифрової камери і т.п.

Умови виконання замовлення наступні: з одного боку, замовник не повинен придбати непотрібну річ, тобто якщо працівник фірми вважає, що сам замовник вибрав якийсь предмет, який йому насправді не знадобиться, то працівник повинен виразно й переконливо це довести; з іншого боку, треба стіл же толково і переконливо довести, що йому знадобиться саме цей предмет.

Кожна команда отримує кілька картинок із зображенням комплектуючих і периферійних пристроїв. Гравці, користуючись підручником, повинні підготуватися до того, щоб переконливо розповісти про те, що зображено на картинці, чи є зображений предмет обов'язковим для роботи комп'ютера, уявити його функціональні можливості.

Довше команди пропонують варіант конфігурації комп'ютера на задану суму і переконують замовника придбати комп'ютер саме такій конфігурації.

Розмови представників фірм із замовниками відбувається по черзі, один за одним. Як замовники виступають експерти. З кожною командою розмовляє один замовник. У нього є пам'ятка про те, як себе вести, про що питати і для яких цілей вимагати комп'ютер. Замовник повинен спілкуватися з усіма членами ігрової групи, кожен повинен щось йому пояснити. В кінці кожного етапу замовник оголошує, чи задоволений він сервісом даної фірми.

Приклад пам'ятки для працівника фірми.

"На всю суму, яку має покупець, вам потрібно запропонувати товар. У вас в наявності залишилися тільки процесори Celeron 1200. Прийшла велика партія струменевих принтерів Epson, і вам потрібно їх терміново продати.

У вас немає в наявності колонок, є тільки навушники. Оперативної пам'яті у вас залишилося тільки на 128 Mb.

Приклад пам'ятки для замовника "Вам відомо, що остання марка комп'ютера - Pentium 4. ви хочете друкувати фотографії, використовуючи комп'ютер, і слухати музику через колонки. А мишку ви хочете з великою кулею вгорі.

Ви запитуєте:

Pentium - це назва фірми, що випускає комп'ютери?

Що таке пам'ять і для чого вона потрібна?

Яка різниця між CDROM і DVDROM?

Чим відрізняються великі монітори, схожі на куб, від тонких моніторів?

На чому можна роздрукувати плакати великих розмірів?

Ви постійно цікавитеся, чому вам пропонують саме цей предмет, а не інший ".

4. Підведення підсумків уроку.

Ведучий дає загальну оцінку всім учасникам гри і кожному а окремо; розбирає весь хід гри, зробивши основний акцент на вдалих і невдалих рішень; оцінює загальну манеру поведінки учасників гри інтерес, взаємодопомога, нестандартність мислення, дисципліну і т.д.

Крім того, бажано, щоб самі гравці висловили свою думку про гру.

Розміщено на Allbest.ru

Схожі роботи:

«Е. І. Рогов M = `reльн = jнlг = #! = Jrlче`jeгe #` l.eлeг = Частина 1 Система роботи психолога з дітьми різного віку 4-е видання, перероблене і доповнене Книга доступна в електронній бібліотечній системі biblio-online.ru МОСКВА ЮРАЙТ УДК 159.9 ББК 88.4 Р59

«УДК 159.923.2 Факторний аналіз ВИВЧЕННЯ МОТИВАЦІЇ І самоставленні СУЧАСНИХ СТУДЕНТІВ Н.Г. Макарова, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки Російський університет дружби народів (Москва), Росія Анотація. У статті роз ... »

«С'д'ржаніе 3/2012 ОСВІТА І ТЕХНОЛОГІЇ ГОДІШНО науково-методичний СПИСАННЯ Годін III ISSN 1314-1791 С'д'ржаніе педагогічних акцентів ЯКІСТЬ НА УПРАВЛЕНІЕТО НА ПРЕДУЧІЛІЩНОТО ОСВІТА проф. д-р Весела Методієва Гюрова СУ "Св. Климента Охридського ", ФНПП, гр. Софія ... »Ісаєв (Москва, НОУ ВПО« СФГА ») Тел .: 8-985-151-29-58, e-mail: [Email protected]Антропологічні ОСНОВИ ПСИХОЛОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ПІДЛІТКІВ І ЮНАКІВ ... »

«МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Державна бюджетна освітня установа вищої професійної освіти« Томський державний педагогічний університет »(ТГПУ) ЗАТВЕРДЖУЮ Декан факультету _ Н.К. Грицкевич «_» _20_ р НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС ДНМ.05 дитячі ... »

«Основна освітня програма Державне напряму підготовки бюджетне освітня установа 44.03.01 (050100) вищої професійної освіти« Педагогічна «Волгоградський державний медичний освіту», -1універсітет »Міністерства охорони здоров'я профіль Біологія Рос ...»

2017 www.сайт - «Безкоштовна електронна бібліотека - різні матріали»

Матеріали цього сайту розміщені для ознайомлення, всі права належать їх авторам.
Якщо Ви не згодні з тим, що Ваш матеріал розміщений на цьому сайті, будь ласка, напишіть нам, ми на протязі 1-2 робочих днів видалимо його.

, Позакласна робота

Мета уроку:

освітні:

  • познайомити учнів з основними пристроями комп'ютера, з функціональними можливостями і різновидами його комплектуючих.

виховні:

  • придбання які навчаються навичок спільної роботи;
  • виховання відповідальності за спільну справу;
  • розвиток логічного і творчого мислення;
  • посилення особистісної зацікавленості учнів;
  • прищеплення навичок самоосвіти і самовиховання.

Розвиваючі:

  • навчити шукати інформацію в книгах;
  • розвиток мислення, пам'яті, уважності.

Оснащення уроку:

  • пам'ятки з правилами гри, системою оцінювання (для ігрових груп, експертів);
  • картки із зображеннями комплектуючих і периферійних пристроїв (для ігрових груп);
  • підручники (для ігрових груп);
  • прайс-листи (для ігрових груп);
  • пам'ятки з ведення бесіди (для ігрових груп, експертів);
  • картки з комп'ютерними термінами;
  • комп'ютери.

план уроку

Підготовчий етап - 5 хв.

I етап - складання кросворду - 20 хв.

На цьому етапі навчаються знайомляться з новими поняттями теми і складають кросворд з використанням даних понять.

II етап - "збірка комп'ютера" - 50 хв (підготовка "збірки комп'ютера" - 10 хв, розмова з замовником - 10 хв).

На даному етапі навчаються дізнаються визначення нових понять, функціональні можливості складових частин комп'ютера, різновиди цих комплектуючих. В кінці виконання завдання учні повинні надати варіант конфігурації комп'ютера з обґрунтуванням, чому вони пропонують саме такий варіант.

Підведення підсумків уроку - 5 хв.

Хід уроку

1. Підготовчий етап.

Клас розбивається на кілька ігрових груп (команд) по 2-4 людини в кожній. Один з членів команди - інженер (командир), решта - техніки.

Учасники займають місця в залежності від розподілених раніше ролей: ігрові групи, експерти-консультанти (3-4 людини з інших класів або вчителів, які будуть допомагати гравцям), ведучий (учитель).

Ведучий повідомляє учасникам мета уроку, знайомить з правилами гри і системою оцінювання. Команди отримують пам'ятки з правилами гри, системою оцінювання та пам'ятки щодо ведення бесіди<Приложение 1 >.

Ведучий: У місті працюють кілька фірм - товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) - зі складання комп'ютерів на замовлення. Кожна з ваших груп є такою фірмою. Дайте, будь ласка, назву своєму підприємству. (Хлопці придумують назви своїх фірм-команд).

Ведучий: У вас починається перший робочий день. Поки замовлення не надійшли, можна провести вільний час з користю - спробувати скласти кросворд з комп'ютерних термінів.

Кожна група отримує картки з комп'ютерними термінами для складання кросворду.

Картка з комп'ютерними термінами

Монітор, клавіатура, мишка, колонки, навушники, принтер, процесор, вінчестер, джойстик.

2. I етап - складання кросворду.

Гравці кожної команди повинні сидіти близько одного комп'ютера. Гравці складають кросворд і заносять його на лист Excel. Нумерують слова і складають питання до кросворду у вигляді картинок. Ці картинки вже присутні на екрані, і гравцям залишається тільки правильно їх розташувати і пронумерувати<Приложение 2 > .

Ведучий: Час на виконання даного завдання минув, завершився 1 етап. Свої рішення команди передають експертам, які перевірять і оцінять роботу кожної з команд.

3. II етап - складання комп'ютера.

Ведучий: У вашу фірму поступило замовлення. Замовник просить вас зібрати для нього комп'ютер, але точно не знає, якої конфігурації повинен бути цей комп'ютер і яке додаткове обладнання йому знадобиться. Цей комп'ютер замовник хоче використовувати як для роботи, так і для ігор. Він може заплатити не більше ____ руб. (Для кожної команди вказується різна сума). Ваше завдання: допомогти замовнику у визначенні конфігурації комп'ютера, тобто допомогти йому визначити потужність комп'ютера, обсяг жорсткого диска, оперативної пам'яті, відеокарти, тип і розмір монітора, тип дисковода, вид миші і клавіатури, тип принтера, наявність колонок, сканера, цифрової камери і т.п. Умови виконання завдання наступні: з одного боку, замовник не повинен придбати непотрібну річ, тобто якщо працівник фірми вважає, що сам замовник вибрав якийсь предмет, який йому насправді не знадобиться, то працівник повинен переконливо це довести; з іншого боку, треба настільки ж переконливо довести замовнику, що йому буде потрібно саме такий-то предмет.

Кожна команда отримує кілька картинок із зображеннями комплектуючих і периферійних пристроїв. Гравці, користуючись матеріалом підручника, повинні підготуватися до того, щоб розповісти про те, що зображено на кожній картинці, чи є зображений предмет необхідним для роботи комп'ютера, уявити його функціональні можливості і різновиди.

Розмови представників фірм команд із замовниками відбуваються по черзі, один з одним. Інші команди можуть вносити свої пропозиції або зауваження після закінчення бесіди замовника з фірмою.

Як замовники виступають експерти. З кожною командою розмовляє один замовник. У нього є пам'ятка про те, як себе вести, про що питати і для яких цілей вимагати комп'ютер замовник повинен спілкуватися з усіма членами ігрової групи, кожен повинен щось йому пояснити. В кінці цього етапу замовник оголошує, чи задоволений він сервісом даної фірми.

4. Підведення підсумків уроку.

Ведучий дає загальну оцінку всім учасникам гри і кожному окремо; розбирає весь хід гри; оцінює поведінку учасників гри - інтерес, взаємодопомога, нестандартність мислення, дисципліну і т.д.

Ділова гра на уроці інформатики на тему: "Пристрій комп'ютера"

Закупівля комп'ютерної техніки для класу інформатики школи

Філюшіной Олена Володимирівна,

ГБОУ середня школа №339
Невського району Санкт-Петербурга

Тип уроку: урок узагальнення отриманих знань
Мета уроку:
дидактичні:в ігровій формі узагальнити знання учнів на тему: "Пристрій комп'ютера"; робота в електронних таблицях, пошук інформації в інтернеті, робота з презентаціями.
виховні:набуття учнями навичок спілкування під час спільної роботи; прищеплення учням навичок самоосвіти і самовиховання.
Країни, що розвиваються:активізація їх творчого мислення; посилення особистісної зацікавленості учнів;
Педагогічна технологія: ігрова
Форма роботи: фронтальна, групова
Методи навчання: частково-пошукові
Час і місце проведення: урок проводився в 11-1 класі ГБОУ №339 Невського району Санкт-Петербурга, узагальнюючий урок по темі: "Пристрій комп'ютера".
Демонстрація ресурсів з використанням ІКТ: проектор, комп'ютер, звукові колонки.
Використовувані ЦОР: фрагмент фільму про вибір комп'ютера http://www.youtube.com/watch?v=SI04vc4WSkY
http://video.yandex.ru/users/zaazaa/view/22/
Відео курс "Пристрій комп'ютера"
  1. http://www.youtube.com/watch?v=fUcawTZFJ0k
  2. http://www.youtube.com/watch?v=J00TXshVzTM&feature=related
  3. http://www.youtube.com/watch?v=XpeB9Wtlkic&feature=related
  4. http://www.youtube.com/watch?v=WPkVd-twlTw&feature=related
  5. http://www.youtube.com/watch?v=8eJk3q-km18
  6. http://www.youtube.com/watch?v=TT95RZX_qhw&feature=related
  7. http://www.youtube.com/watch?v=FbBoBUplyq0&feature=related
  8. http://www.youtube.com/watch?v=5YnBA-0633w&feature=related
  9. http://www.youtube.com/watch?v=9EFgZGpnShg&feature=related
ідея уроку . Учням пропонується наступна ситуація ділової гри: «У місті Санкт-Петербург працюють дві великих комп'ютерних фірми - Кей і Комп'ютерний світ - зі складання комп'ютерів на замовлення. Робота кожної з фірм протягом одного конкретного дня протікає в такий спосіб. Починається робочий день. З ранку ще немає замовлень і можна чимось зайнятися на дозвіллі, наприклад, пограти в бліц-турнір з питаннями, які використовуються в роботі. Потім надходить замовлення: замовник, директор школи, хоче купити для шкільного комп'ютерного класу: 12 комп'ютерів учнів, 1 комп'ютер вчителя, додаткові пристрої, але точно не знає, що саме і якої конфігурації вони повинні бути. У нього є 300 тис. Руб. на всю покупку. Треба йому в цьому допомогти ».
Імітаційної моделлю в даному випадку виступає робота двох фірм по збірці і продажу комп'ютерів. Ігровий моделлю є робочий день таких фірм.
Урок містить два основних етапи, на кожному з яких виконується певна завдання.
Завдання 1. - Бліц - турнір.
Завдання 2. - Збірка комп'ютера (визначення конфігурації комп'ютера). Виконуючи дане завдання, учні узагальнюють і закріплюють отримані раніше знання і нові поняття про пристрій комп'ютера, функціональні можливості складових частин комп'ютера, різновиди цих комплектуючих. В кінці виконання завдання учні повинні представити варіант технічного завдання з постачання комп'ютерної техніки в школу, конфігурації комп'ютерів з обґрунтуванням, чому вони пропонують саме цей варіант.

організація уроку

Робоча група розбивається на кілька ігрових груп по 4-6 чоловік у кожній. Один з членів групи вибирається на роль інженера (капітана команди), інші виступають в ролі техніків. Необхідно заздалегідь запросити 3-4 експерта з числа вчителів, які будуть допомагати як гравцям, так і ведучому, стежити за правильністю відповіді і оцінювати роботу груп. Провідним є вчитель інформатики, який організував гру і викладає в даному класі.

оснащення уроку .
Кожна ігрова група повинна мати картки або презентацію із зображенням комплектуючих і периферійних пристроїв, прайс-лист. Експерти повинні мати листочки з системою оцінювання. Зображення комплектуючих і периферійних пристроїв можна скопіювати з Інтернету. Прайс-лист можна взяти в будь-якому магазині комп'ютерної техніки.

Правила гри.

Гра проходить у формі змагання між ігровими групами, завдання яких - набрати максимальну кількість балів, які нараховуються за правильно виконані завдання і тактовне поведінка під час гри.
Гравці можуть звертатися за консультацією до експертів.
Ведучий може впливати на хід гри, брати участь в дискусії, подаючи репліки і задаючи питання.
Після закінчення гри підраховуються загальні бали, набрані за гру.

Система оцінювання.
Правильність виконання завдань оцінюється за наступними критеріями:

  • Компактність презентації, раціональність, акуратність,
  • Правильність створення і оформлення товарної накладної.
  • Орієнтація в матеріалі
  • Культура мовлення
  • стислість
  • Логічність і переконливість
  • виділення істотного
  • Уміння зацікавити слухачів

Максимальна кількість балів за виконання кожного завдання - 5 балів.
Поведінка учасників гри оцінюється за наступними критеріями:
  • Взаємодопомога в групі
  • Уміння спілкуватися з колегами
  • Уміння організувати роботу в групі
  • Уміння укластися в часі при вирішенні задач
  • Уміння слухати виступи свого доповідача і доповідача іншої групи

За порушення дисципліни стягуються штрафи:
  • Кожне зауваження ведучого або експерта - 1 бал
  • Недотримання правил гри - 2 бали
  • Грубе порушення - до 5 балів

план уроку

  1. Організаційний момент - 1 хв
  2. Актуалізація опорних знань (Бліц - турнір) - 10 хвилин
  3. Колективне виконання учнями усних завдань узагальнюючого і систематизує характеру, які б виробляли узагальнені вміння, які формують узагальнено-понятійні знання, на основі узагальнення фактів, явищ; Постановка завдання учителем учням: Збірка замовлення - 15 хвилин (для кожної групи: підготовка збірки комп'ютера - 10 хвилин, розмова з замовником - 5 хвилин). Оформлення презентації і товарною накладною (10 хвилин)
  4. Перевірка виконання робіт, коректування (при необхідності) - 4 хв
  5. Підведення підсумків уроку - 5 хвилин

Хід уроку

1. Організаційний момент - 1 хв

Учасники займають місця в залежності від розподілених раніше ролей: ігрові групи, експерти-консультанти, ведучий.

2. Актуалізація опорних знань (Бліц - турнір) - 10 хвилин
Ведучий повідомляє учасникам дидактичну мету гри.
ведучий: Добрий день. Сьогодні у нас незвичайний урок, ми спробуємо узагальнити свої знання, отримані раніше на уроках інформатики на тему: "Пристрій комп'ютера" і продемонструвати свої вміння працювати в електронних таблицях Excel, з презентацією Power Point, шукати інформацію в інтернеті. На попередньому занятті ви розподілилися на 2 групи і отримали домашнє завдання, проаналізувати цінову політику в двох відомих комп'ютерних магазинах Санкт-Петербурга: Кей і Комп'ютерний світ. Уявіть собі, що сьогодні ви є працівниками цих фірм. Капітан команди - директор фірми, всі інші хлопці - техніки і менеджери. У вас починається перший робочий день. Поки замовлення не надійшли, можна провести вільний час з користю - показати свої знання про будову комп'ютера в бліц - турнірі.

3. Колективне виконання учнями усних завдань узагальнюючого і систематизує характеру.

Питання для бліц - турніру:
1. Назвіть характеристики материнської плати.
2. Що на ній знаходиться?
3. Назвіть характеристики процесора.
4. Від характеристик яких пристроїв буде залежати швидкість роботи комп'ютера?
5. Назвіть види плат розширення і види роз'ємів для них.
6. Що будете враховувати при виборі материнської плати і процесора до неї?
7. Назвіть характеристики оперативної пам'яті?

Під час бліц - турніру учням видаються фішки за правильну відповідь. Які потім сумуються при виставленні балів.

Під час бліц - турніру запрошені на урок гості заповнюють бланки замовлення.
Бланк замовлення: (заповнюється запрошеними гостями)

  • Сума замовлення: 300 тис. Руб ..
  • Кількість комп'ютерів: 12 для учнів і 1 комп'ютер вчителя.
  • На базі якого процесора бажаєте придбати комп'ютер AMD або Intel? ___________________________________________________
  • Чи потрібні колонки? __________, дорогі, середні, дешеві? (Підкресліть)
  • Чи потрібен принтер? __________, який? ________________________
  • Чи потрібен сканер? ____________, який? ________________________
  • Чи бажаєте виходити в Internet? _______________________________
  • Чи бажаєте дивитися телепередачі на комп'ютері? _____________
  • Чи потрібен проектор? ____________ який? ______________________

Купівля комп'ютера рано чи пізно доведеться практично всім і кожному. Навіть якщо у вас вже є свій комп'ютер, ви все одно коли-небудь захочете його поміняти або ж купити новий, так як старий банально згорить, і не підлягатиме ремонту або просто застаріє. Так ось купити комп'ютер зараз не так вже й просто, точніше купити його легко, а ось підібрати те, що вам потрібно складно. На ринку безліч різноманітних моделей комплектуючих, поєднання яких призводить до різноманітним можливостям.
Саме тому варто чітко знати, як вибрати комп'ютер. Почати відбір можна тільки після рішення одного питання: «Для чого вам потрібен комп'ютер?».

збірка замовлення
ведучий: У ваші фірми надійшло замовлення. Замовник, директор школи, Кузьмічов Олег Вадимович, хоче купити для шкільного комп'ютерного класу: 12 комп'ютерів учнів, 1 комп'ютер вчителя, плюс додаткові пристрої, але точно не знає, що саме і якої конфігурації вони повинні бути. У нього є 300 тис. Руб. на всю покупку.
Ваше завдання допомогти замовнику у визначенні конфігурації комп'ютерів, тобто допомогти визначити потужність комп'ютера, обсяг жорсткого диска, оперативної пам'яті, відеокарти, тип і розмір монітора, тип CD дисковода, вид миші і клавіатури, тип принтера, сканера, наявність колонок і т.п.
Умови виконання замовлення наступні: з одного боку, замовник не повинен придбати непотрібну річ, тобто якщо працівник фірми вважає, що сам замовник вибрав якийсь предмет, який йому насправді не знадобиться, то працівник повинен виразно й переконливо це довести; з іншого боку, треба настільки ж виразно й переконливо довести, що йому знадобиться саме цей предмет.

Кожна команда отримує замовлення. Гравці, користуючись інтернетом, повинні підготуватися до того, щоб переконливо розповісти про те, що необхідно закупити директору школи, в електронних таблицях Excel скласти товарну накладну, підготувати презентацію Power Point і переконати замовника - директора, експертів і ведучого, що необхідно закупити товар саме в вашому магазині. Розмови представників фірм із замовниками відбувається по черзі, один за одним. У замовника є пам'ятка про те, як себе вести, про що питати і для яких цілей вимагати комп'ютер. Замовник повинен спілкуватися з усіма членами ігрової групи, кожен повинен щось йому пояснити. В кінці кожного етапу замовник оголошує, чи задоволений він сервісом даної фірми.

Рахунок від ________
(Дата)

Найменування товару Кількість Ціна
Разом:
Рахунок виписав: _______________________ (Прізвище І.О.)
Приклад пам'ятки для працівника фірми.
"На всю суму, яку має покупець, вам потрібно запропонувати товар. У вас в наявності залишилися тільки процесори Celeron 2400. Прийшла велика партія струменевих принтерів Epson, і вам потрібно їх терміново продати. У вас немає в наявності колонок, є тільки навушники. Оперативної пам'яті у вас залишилося тільки на 512 Mb ".

Приклад пам'ятки для замовника
«Вам відомо, що остання марка комп'ютера - Pentium 4. Ви хочете друкувати фотографії, використовуючи комп'ютер, і слухати музику через колонки. А мишку ви хочете з великою кулею вгорі.
Ви запитуєте:

  • Pentium - це назва фірми, що випускає комп'ютери?
  • Що таке пам'ять і для чого вона потрібна?
  • Яка різниця між CD ROM і DVD ROM?
  • Чим відрізняються великі монітори, схожі на куб, від тонких моніторів?
  • На чому можна роздрукувати плакати великих розмірів?
Ви постійно цікавитеся, чому вам пропонують саме цей предмет, а не інший ».

4. Перевірка виконання робіт, коректування (при необхідності) Ведучий дає загальну оцінку всім учасникам гри і кожному а окремо; розбирає весь хід гри, зробивши основний акцент на вдалих і невдалих рішень; оцінює загальну манеру поведінки учасників гри - інтерес, взаємодопомога, нестандартність мислення, дисципліну і т.д.
Крім того, бажано, щоб самі гравці висловили свою думку про гру.

5. Підведення підсумків уроку. Таким чином, ми розглянули, які потрібні комп'ютери для вас, як вибрати такий комп'ютер і навіть дізналися конкретні приклади деталей комп'ютера, що дозволить легше орієнтуватися продавцеві в магазині при спільному виборі тієї або іншої моделі комп'ютера. Вам залишилося тільки піти в магазин і вибрати те, що вам дійсно потрібно, у чому щиро бажаю вам успіху.



Сподобалася стаття? поділіться їй